Çekerek Irmaği Özgür Akacak, Vadimiz Yeşil Kalacak!

09.12.2017
544
A+
A-

Yozgat ve Tokat halkımız başta olmak üzere, tüm halkımıza çağrımızdır.

Bizler doğduğumuz, büyüdüğümüz topraklara ve bu topraklara can veren, Çekerek Irmağı’na ve bütün derelerimize sahip çıkanlarız.

Onlarca köyün yaşam kaynağı olmuş ve olmaya devam eden Çekerek ırmağı, HES’ler kurularak Reis Grubun para kasalarını canlandırmak için kurutulmaya çalışılıyor. Doğamız ve halkımız için akan Çekerek Irmağı’nı, Reis Grup için kurutturmayacağız. Yıllardır verdiğimiz mücadelemiz sonucunda, HES’lerin yapılmasına henüz onay verilmemişken, usulsüz bir şekilde iş makineleriyle ırmağımızı, doğamızı katleden Reis gruba, ‘kirli ellerini ırmağımızdan çek’ diyoruz. 2015 yılında bir dizi farklı şehirlerden topraklarına sahip çıkmak isteyen Yozgatlılar, Tokatlılar olarak, ırmağımızı kurutmak isteyenlerin karşısına dikildik. Her türlü engellemeler rağmen başlamış olan HES çalışmalarını durdurduk. Aynı güç ve özgüvenle tekrar ırmağımıza sahip çıkma çağrısı yapıyoruz. Bu çağrı; aynı zamanda geçmişimize sahip çıkma çağrısıdır, bu günümüze sahip çıkma çağrısıdır, geleceğimize sahip çıkma çağrısıdır. O toprakta filizlenen başakları da, o ırmaktan akan suları da hak edenler, alnının teri o topraklara dökülenlerdir. Biz bu mücadelenin içindeyiz ve bu toprakları sattırmayacağız, suyumuzu doğamızı herşeye rağmen koruyacağız. Biz yıllarca bu topraklarda var olduk ve var olmaya devam edeceğiz.

Irmağının, toprağının kıymetini bilenler olarak; bundan önce olduğu gibi bugünde mücadeleye devam diyoruz. Sadece Çekerek Irmağına sahip çıkmak için değil bütün derelerimize, ırmaklarımıza sahip çıkmak için Tüm halkımızı 10 Aralıkta Kadıköy’de yapacağımız basın açıklamamıza davet ediyoruz.

Toplanma Yeri: Mehmet Ayvalıtaş Parkı (Bahariye Caddesi Sonu) Kadıköy

Tarih / Saat: 10 Aralık Pazar / 17:00

Çekerek Irmağı Özgür Akacak Platformu
Tokat-Yozgat Güç Birliği Platformu

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz