Çağdaş Dehak’lar ABD-AB Emperyalist Çakallarına Karşı Newroz’un İsyan Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

21.03.2024
19
A+
A-

Newroz Kutlu Olsun! Newroz Piroz Be!

Başta Kürt Halkı olmak üzere Ortadoğu Halklarının zulme ve sömürüye karşı isyanı olan Newroz’u kutlarken, Ortadoğu’da ve ülkemizde ABD-AB Emperyalist Çakalları mazlum hakların kanlarından beslenmeye devam ediyor.

Zulme ve sömürüye başkaldırı günü olan Newroz, insanlığın güzel günleri için esin kaynağıdır aynı zamanda.

Ne yazık ki özellikle Amerikancı Kürt Hareketi tarafından Newroz özünden koparılmış ve insanlığın başbelası, haydutları olan çağdaş Dehak’lar ABD-AB Emperyalistleri ile işbirliği yaparak onların dümen suyuna sokulmuştur.

2024 yılının Newroz’unu kutladığımız bugünlerde Halkımız, Çağdaş Dehak’lar olan AB-D Emperyalist Haydutlarının yerli işbirlikçisi AKP’giller tarafından insanlık dışı yaşam koşullarına mahkûm ediliyor. Çıkar amaçlı bir suç örgütü olan AKP’giller bütün değerlerimize saldırıyor.

Bu zalimlerden biri de yıllardır Filistin Halkına kan kusturan özellikle son iki ayda 30 binin üzerinde çoğu kadın ve çocuk Filistinliyi katleden Siyonist İsrail’dir.  Ve tabiî ki onun ağababası ABD’dir. Oysa biz gerçek devrimciler şunu çok iyi biliyoruz ki başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok yerinde kan dökülmesinin mimarı bu emperyalist çakallardır. Onun için bunlara çağdaş Dehak’lar diyoruz.

Ve elbette ki insan soyunun düşmanı bu çağdaş Dehak’lara karşı savaşan gerçek devrimciler çağdaş Kawa’lar da var. Bizler varız. Bu savaş; Spartaküs’lerden Pir Sultan’lara, Şeyh Bedreddin’lerden Torlak Kemal’lere,  Börklüce Mustafa’lara, Mustafa Kemal’lerden, Türkiye Devrimi’nin Önderi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’lara, Denizler’e, Mahirler’e kesintisiz bir şekilde devam etti.

Bugün de sömürüye ve zulme karşı bu isyan bayrağı, onların devamcısı olan HKP’lilerin ellerinde dalgalanmaya devam ediyor. Eninde sonunda ABD-AB Emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesine karşı Halk Kurtuluş Cephesini öreceğiz bu sömürü ve soygun düzenine son vereceğiz.

Türkiye Devrimi’nin Önderi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı; “Ben insanın hayvan yerine konmasına karşı çıktığım için Sosyalist oldum” diyordu.

İşte Newroz’un özü budur!

Bugünün koşullarında Newroz; ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar Cephesine karşı; Türküyle, Kürdüyle, İşçi Sınıfımızla, Sivil-Asker Gençliğimizle, Kadınıyla Erkeğiyle, çalışan, alınteriyle geçinen, ezilen, sömürülen tüm insanlarımızla birlikte mücadele etmektir!

Tüm insanlığın kardeşçe yaşadığı bir dünya için mücadele etmektir!

Dünyanın neresinde olursa olsun haksızlıklar karşısında sessiz kalmamaktır.

İnsanın hayvan yerine konmasına karşı çıkmaktır!

 

Tüm insanlığın eşit, kardeşçe yaşadığı bir dünya için Newroz Kutlu Olsun!

Newroz Piroz Be!

21 Mart 2024

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz