Bu hırsızlama Firavun oluşturma Anayasasının hukuki açıdan hiçbir meşruiyeti yoktur!

20.04.2017
556
A+
A-

Bu hırsızlama Firavun oluşturma Anayasasının hukuki açıdan hiçbir meşruiyeti yoktur!

Ya da şöyle:

Ancak içi milyon dolarlarla dolu ayakkabı kutuları, elbise askıları, ondan habersiz satılamayan kupon arsalar, milyarlarca dolar, avro istiflenmiş Kısıklı’daki villalar,  “sıfırlayamadım babacım”lar ve de Şehrizar Konakları kadar bir “meşruiyet”i vardır…

15 yıldan bu yana, Anayasa manayasa, kanun manun, hak hukuk tanımadınız, bırakmadınız memlekette.

Durup dinlenmeden yalan, dümen, hile yaptınız. Saniye ara vermemecesine din alıp satarak, Allah’la aldattınız; saf, cahil, yoksul insanlarımızı.

Hayâsızca vurgunlar yaptınız, kamu mallarını, trilyonlarca doları bulacak oranda, aşırıp zimmetlerinize geçirdiniz, küplerinizi doldurdunuz.

Bir tek kamu kuruluşu bırakmamacasına, tüm kamu kuruluşlarını, ballı komisyonlar karşılığında, yerli-yabancı Parababalarına peşkeş çektiniz.

Hilekârlık, halkı aldatma, kandırma, davranış kalıplarınız olmuş sizin. Bir tek kere olsun düzgün, hukuka, kanuna, hakkaniyete uygun sözünüz ve işiniz olmamış.

Tüm hücrelerinize, zihninize, ruhunuza işlemiş hukuksuzluk, hile hurda…

Tüm bunlara ilaveten de, emperyalist haydut ABD’nin emrine ve hizmetine girerek, ihanetten ihanete koştunuz. Ne komşu bıraktınız, ne sınır, ne millette dirlik düzen, kardeşlik…

Milliyet ve mezhep temelinde, laiklik ve dincilik temelinde bölüp parçaladınız toplumu. Birbirlerine karşı kanlı bıçaklı düşman ettiniz. Cehenneme çevirdiniz ülkemizi…

Ve de, Ege’de, 18’i ada statüsünde, Lozan’da bize ait olduğu kabul edilmiş 153 toprak parçasını Yunanistan’ın işgal ve ilhak etmesine, bırakalım müdahale etmeyi, karşı koymayı; tek sözcükle olsun ses bile çıkaramadınız.

Vatan toprağını sattınız göz göre göre.

Hırsızlıklarınıza ve ihanetlerinize, vatan satıcılıklarınıza hiçbir sınır koymadınız.

Yetti artık be! Yetti!

Hâlâ da gözünüz doymuş değil. Sanıyorsunuz ki, bu ihanet ve vurgun düzeniniz sürgit devam edecek.

Hayır, etmeyecek! Bitecek. Sonunuz gelecek!

Hesaba çekileceksiniz!

Hiç aklınızdan çıkarmayın bu sözümüzü…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

20 Nisan 2017

 

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz