Bir kez daha haykırıyoruz; ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry, ülkemizden defol!

07.04.2013
467
A+
A-

Kurtuluş Yolu/İstanbul

Halkın Kurtuluş Partisi, 7 Nisan günü ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry’nin ülkemize gelişini Taksim Meydanı’nda eylemle protesto etti.

Basın açıklamasını okuyan Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap konuşmasında; AB-D’nin, Suriye’nin yurtsever ve halksever lideri Beşar Esad’ı devirip Suriye’nin sahip olduğu tüm zenginlikleri bir an önce sömürmek, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adı altında Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizmek ve bu amaca ulaşmanın önünde engel oluşturan, ABD’ye karşı duran hangi ülke ya da iktidar varsa bunların sesinin kesmeyi hedeflediğini söyledi.

Kap, Kerry’in ABD’nin bu amacına ulaşabilmesi için Tayyipgiller’in ABD’ye nasıl hizmet edebileceğini konuşmak, daha doğrusu talimatlarını vermek üzere Türkiye’ye geldiğini belirterek yağma ve talan politikaları için Tayyipgiller’e de bu amacı için kasap satırlığı görevinin verildiğini söyledi.

Sık sık; “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Yankee Go Home”, “Katil ABD işbirlikçi AKP”, “Katil ABD Suriye’den Defol”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarının atıldığı eylem basının ve halkın yoğun ilgisiyle devam etti.

Kap, “Dünyanın başhaydudu, sömürmek için girdiği ülkelerde milyonlarca insanı katleden ABD Emperyalizminin temsilcisi, kanlı ayaklarıyla topraklarımızı kirletiyor. Bu halk düşmanı, insanlık düşmanı Coniyi lanetliyoruz. 60 yıldır uygulanan psikolojik bombardımana rağmen, hâlâ ABD’ye en fazla tepki duyan halk bizim halkımız. Halkımız bugün örgütsüz. Ama Halkımız elbet örgütlenecek, bilinçlenecek ve işsizlik, pahalılık, yoksulluk gibi tüm acılarımızın yaratıcısı olan ABD Emperyalizmini ve onun yerli işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne süpürecektir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz