Baskılar ve gözaltılara karşı Real ve Uyum Market İşçilerinin yanındayız

23.09.2018
548
A+
A-

 

Migros, Uyum-Makro Market İşçileri’ne, dört aylık direnişlerinin sonucunda, tazminat haklarını 20 Eylül’de ödeyeceği sözünü vermişti. Verilen sözün üzerinden üç gün geçmesine rağmen bir sonuç alamayan işçiler, bugün Beylikdüzü 5M Migros Market’e girip oturma eylemi başlattılar. Bu eyleme, daha öncekilerde olduğu gibi, Real Direnişçileri de destek verdi. Migros, mücadele eden, direnen Uyum/Makro Market İşçilerine verdikleri sözü tutmak yerine onları polis zoruyla mağaza içerisinden attırmak istedi. Market içerisine giren çevik kuvvet hakları için direnen işçilerden 15’ini zor kullanarak gözaltına aldı.

Direnişçilerin meşru tazminat haklarını almak için yaptıkları eylemler mutlaka başarıya ulaşacak. Bu gözaltıların ve yıldırma hamlelerinin onları yıldıramayacağını, mücadelelerinden döndüremeyeceğini biliyoruz. Gözaltına alınan Uyum-Makro Market İşçileri derhal serbest bırakılmalıdır.

Uyum-Makro Market İşçileri ve Real Market İşçileri aylardır, Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde gasp edilen hakları için direniyorlar. İşçilerin bu mücadelelerinde sürekli yanında olan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve yöneticileri bu eylemle de işçilerin yanındaydılar. Nakliyat-İş Sendikası önderliğinde, gerçek devrimci sınıf sendikacılarının öncülüğünde devam eden direnişleri zafere ulaşacaktır.

Direnişlerinin başından itibaren yanlarında olduğumuz Uyum-Makro Market ve Real İşçilerinin mücadelesi mücadelemizdir.

Yaşasın Uyum-Makro ve Real İşçilerinin mücadelesi!

Kahrolsun Parababaları Düzeni, Yaşasın İşçilerin Birliği!

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz