Başkanlık Kurulu Üyemiz Gürdal Çıngı Yoldaş; İzmir Tüyap Kitap Fuarı’ndaki Konferansında da AB-D Emperyalizminin Teşhirini Yaptı ve Emekçi Halkların Yüreğinin Tercümanı Oldu

27.04.2013
517
A+
A-

“Yüreğimize tercüman oldunuz, teşekkür ederiz”. Bu söz 23 Nisan 2013 günü İzmir TÜYAP Fuarındaki Konferansımıza katılan bir bayan katılımcıya ait.

Gerçekten de son günlerde Dünyada ve Ülkemizde baş döndürücü gelişmeler yaşanmakta. Elinde sınıf pusulası olmayanların yönünü şaşıracağı, dostunu düşman, düşmanını dost olarak görme körlüğüne düşeceği gelişmeler karşısındayız. Ya da Halkımızın cellâdına kurtarıcı olarak sarıldığı günlerden geçmekteyiz.

AB-D Emperyalistlerinin, Yerli Satılmışlar eliyle ülkemiz üzerindeki kirli oyunları pusulasız insanlarımızı şaşkına çevirmektedir. Ancak Hikmet Kıvılcımlı gibi bir Önderin teorik ve pratik mirasına sahip olan, geçmişten günümüze tüm tarihsel olaylara Bilimsel Sosyalizm Teorisinin ışığını düşürerek tahlil eden Kurtuluş Partililer, bu olaylar karmaşasında hiçbir zaman yanılmadılar, yanıltmadılar.

Tayyipgiller iktidarının Ulusal Kurtuluş Savaşımıza ve kazanımlarına savaş açtığı ve bu kazanımların birer birer yok edilmeye çalışıldığı günlerde Konferansımızın konusu daha bir anlamlı hale gelmişti.

“19 Mayıs’tan 23 Nisan’a 23 Nisan’dan 9 Eylül’e Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımız, 9 Eylül’den Günümüze İkinci Kurtuluş Savaşımız ve Görevlerimiz” başlıklı Konferans, HKP İzmir İl Başkanı Tacettin Çolak’ın yaptığı kısa açış konuşmasıyla başladı, Yoldaş’ımız sözü Gürdal Yoldaşa bıraktı.

Gürdal Yoldaş; her zamanki akıcı ve coşkulu üslubuyla ülkemizin Mütareke yıllarındaki durumu ile bugünkü durumunu karşılaştırmalı bir şekilde anlattı. Bugün mütareke yıllarından daha kötü olaylar yaşamakta olduğumuzu örnekleriyle gösterdi. Kuvvayimilliyeciler tarafından yırtıp atılan Sevr’in nasıl yeniden dayatılmak istendiğini ve bunun “ırkçılığa karşı olmak, demokrasi¸ barış, eşitlik, özgürlük” vb. yaftalarla süslenerek yapıldığını vurguladı.

Ancak saldırı ne denli büyük olursa olsun, emperyalistlerin ve yerli satılmışların tıpkı Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Halkların örgütlü birleşik gücü karşısında yenilmeye mahkûm olduklarını ve İkinci Kurtuluş Savaşının zaferiyle birlikte birincisinin mantıki sonucuna götürüleceğini, Demokratik Halk İktidarının kurulacağını belirtti.

Salonun tamamını dolduran katılımcıların ilgi ile izlediği konuşma, TÜYAP tarafından belirlenen sınırlı zamanın çabucak doluvermesiyle bitirilmek zorunda kalındı. Konferans çıkışında sorusu olanlara yanıtlar verilerek etkinliğimiz tamamlanmış oldu.

Sonuç olarak; her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir TÜYAP Kitap Fuarındaki Konferanslarımıza İzmir Halkının yazımızın başında da belirtilen şekilde yakın ve sıcak ilgisini bir kez daha görmüş olduk. 23.04.2013

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz