Bakırköy’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık

23.04.2015
505
A+
A-

Bugün 23 Nisan. Antiemperyalist 1. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın dönüm noktalarından olan TBMM’nin açılışının 95. yıldönümü. Aynı zamanda dünyadaki yegane Çocuk Bayramı. Önemi gittikçe artan bu gün dolayısıyla Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptık. Basın açıklamasını Kurtuluş Partisi Gençliği’nden Boran Yoldaş’ımız okudu.

Yapılan açıklamada yoldaşımız, AB-D Emperyalistlerinin Türkiye’yi Yeni Sevr bataklığına sürüklemeye çalıştığını ancak 1. Kurtuluş Savaşı’mızda olduğu gibi İkinci Kurtuluş Savaşı’mızda da Batılı Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri hezimete uğratacağımızı belirtti. Ayrıca, emperyalizmin saldırıları sebebiyle milyonlarca çocuğun bayram edemediği de vurgulandı.

Basın açıklaması sırasında sık sık “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın 23 Nisan Çocuk Bayramı”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi” sloganlarını attık.

Açıklama sonrası, seçim çalışmaları ve 1 Mayıs’a çağrı için stand açtık. Hem eylemimize, hem de stand çalışmamıza halkımız büyük ilgi gösterdi. 23.04.2015

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz