AKP’gillerin’in OHAL’i partimize yönelik yasaklar getiriyor

18.08.2016
565
A+
A-

Parti olarak 17-25 Aralık operasyonları dönemindeki “paraların sıfırlanması”yla ilgili olarak Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk. O tarihte yaptığımız suç duyurusu dilekçesi Partimizin resmi İnternet sitesine konulmuştu. Yaklaşık üç yıldır sitede durmaktaydı.
Bu arada İstanbul C. Savcılığı suç duyurumuz hakkında, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş ve bu karara yaptığımız itiraz reddedilmiş, reddedilen itiraza karşı da Anayasa Mahkemesine başvurulmuştu.

Yani aradan üç yıla yakın bir süre geçmiş ve anılan dilekçe, Cumhuriyet Savcılığına verildiği haliyle Partimizin sitesinde dururken, bir de baktık ki, İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliğinin 2016/3397 D.İş, 26.07.2016 tarihli kararıyla https://hkp.org.tr/recep-tayyip-erdoğan-ve-oglu-bilal-erdogan-hakkinda tutuklanmalari-istemiyle-suc-duyurusu/ linkindeki içeriğe erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
Mahkemenin, “Erişimin Engellenmesi” kararında hiçbir somut gerekçe yoktur.

Yıllardır sitede durmakta olan bu dilekçenin engellenmesine neden ihtiyaç duyulmuştur?

Belli değil.

Ama haklarını yemeyelim. Emir büyük yerden.

Ülkenin tek hakimi olan kişiyi ilgilendiren bir suç duyurusu olduğu için, yargıçlar da “durumdan vazife çıkartarak” gerekçesiz engelleme kararları vermektedirler.

Engellenen linkteki içeriğin hangi bölümünün, ne şekilde karalayıcı, aşağılayıcı, kişilik haklarını engelleyici olduğunu belirtemiyorlar bile. Esasen gerekçe belirtme ihtiyacı da duymamaktadırlar.

Pensilvanyalı İblis Feto ile AKP’giller arasındaki son kapışma olan 15 Temmuz’dan bu yana, kendi dinci faşist diktatörlüğünü kurmaya davrananlar için, Anayasa’da öngörülen “İfade Özgürlüğü”ymüş, “Haberleşme Özgürlüğü”ymüş, “Şikayet Hakkı”ymış bunların hiçbir önemi ve değeri yoktur.
Bir yandan “15 Temmuz’dan sonra bize oy versin vermesin herkesin cumhurbaşkanı, herkesin hükümeti olacağız” derlerken, diğer yandan, bir siyasi parti olarak halka kendi görüşlerini aktaran, ülkedeki haksızlıklar ve usulsüzlükler karşısında sesini çıkaran Partimizin sesini kısmaya girişmekteler.
Çünkü, yazının siteye konduğu tarihten bu yana herhangi bir engelleme yapılmamışken, 15 Temmuz sonrası ilan ettikleri OHAL’dan sonra, 26 Temmuz 2016’da (hem de yüzlerce-binlerce Fetocu’nun gözaltına alındığı, sorgulandığı, tutuklandığı günlerde) adliyelerin en yoğun olduğu günlerde böyle bir engelleme kararının verilmesi, CIA yapımı Pensilvanyalı İblis ve AKP’gillere karşı tek gerçek muhalefeti yürüten partimizin susturulmak istenmesinden başka bir şey değildir.

Akıllarınca partimize gözdağı vermek istemektedirler.

Bilmezler mi ki biz; “Vatan aşkını söylemekten korkmaktansa ölmek yeğdir.” diyen ilk Genel Başkanımız Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileriyiz.
Baskılar, engellemeler, yasaklar bizi susturamaz.

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz