AKP’giller ve LİMAK, Akbelen Ormanı’na yeniden saldırıya geçtiler! İkizköylüler’in onurlu direnişi devam ediyor!

24.07.2023
174
A+
A-

Doğa düşmanı, vatan düşmanı, halk düşmanı AKP’giller’in, yandaş şirketi vurguncu LİMAK’a Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri’nin kömür ihtiyacını karşılamak üzere peşkeş çektiği Akbelen Ormanı’nı, bu haksız, hukuksuz, insafsız kıyımdan kurtarmak için yöre halkı, başta İkizköylü kadınlar olmak üzere, yaşlısıyla, genciyle tam iki yıldır hem hukuki hem de fiili olarak kararlı bir mücadele yürütmekteler. Saldırıların başladığı günden itibaren ormanlık alanda direniş çadırı kurarak direniş nöbetlerini sürdürmekte ve hayasız katliama karşı yürüttükleri onurlu mücadelelerini tüm Türkiye’ye duyurmaya çalışmaktalar.

Bu süreç içinde arkasına AKP’giller’in tüm desteğini alan LİMAK, yöre halkına, içinde barındırdığı hayvanlara, börtü böceğe yaşam kaynağı olan bu güzelim ormanı ve zeytinlikleri, vurgun ve talanları için katletmek üzere defalarca saldırıya geçmiş, köylülerin kararlı mücadelesi sonucunda geri çekilmek zorunda kalmışlardır.

İkizköy halkının bu haklı ve kararlı mücadelelerine biz de HKP olarak ilk günden bu yana destek verdik, yanlarında olduk. Bu yıl 16 Temmuz Pazar günü İkizköylüler, Akbelen Ormanı Direnişi’nin ikinci yıl dönümünde, nöbet alanında bir etkinlik düzenlediler. Parti olarak bu etkinliğe de katılarak desteğimizi sunduk.

Sömürüye, vurguna, talana doymayan AKP’giller ve yandaş şirket LİMAK, 24 Temmuz 2023, sabah saat 05.30’da yine ormanlık alana saldırıya geçti. Jandarmaları ve panzerleri Akbelen Ormanını’na soktular. Bu yeni saldırıya karşı İkizköylüler yine direnişe geçtiler. Direnişin sembol ismi Necla Işık, direniş alanından yaptığı sosyal medya paylaşımında, bu insafsızlığa, bu acımasızlığa, bu halk ve vatan düşmanlığına içi yanarak, göz yaşlarıyla isyan etti. Necla Işık şunları söyledi;

“Aynı şeyleri yaşıyoruz yine. İki sene önceyle şu an yaşananlar aynı. Kendi ülkemizde, kendi vatanımızda, kendi askerlerimizle karşı karşıyayız. Şu an ormanlarımız bizim için önemliyken, her yer yanarken, tek bir ağaç kesilmesin, yanmasın diye burada iki senedir nöbet tutarken, bu vicdansızlıktır. Bu insanlara, bizlere yapılır mı? Ben diyorum ki hiçbiriniz köyde doğmadınız mı? Köyde hiçbirinizin anası, bacısı babası yok mu? Köy ne demek bilmiyor musunuz? Yangın çıkarsa yine de orman kendini yeniler ama madene giderse, yerinde yıkıcı bir felaket olur. Görmüyor musunuz?”

Görmezler, göremezler bu insan, hayvan, bitki, doğa, halk ve vatan düşmanı sömürgenler! Çünkü onların tanrısı, para tanrısıdır. Küplerini, ceplerini doldurmak için yapmayacakları hiçbir şey yoktur. Parababalarının sömürü düzeni devam ettiği sürece, doğa katliamları kaçınılmazca devam edecektir.

O nedenle, vurgun ve talanların, doğa, bitki, hayvan katliamlarının sorumlusu olan sınıflı toplum düzenine karşı savaşımızı hayatın her alanında sürdürüyoruz. Yerli-yabancı Parababalarının vurgun ve soygun düzenine son vermek, doğanın, hayvanların, insanların uyum içinde yaşayacağı sömürüsüz bir dünyayı kurma mücadelemiz kazanana dek sürecek!

Ülkemizin en doğasever, en hayvansever, en vatansever partisi, Halkın Kurtuluş Partisi olarak, İkizköy Halkı’nın Akbelen Ormanı Direnişi’nin yanındayız!

Yaşasın İkizköy Halkı’nın haklı ve onurlu mücadelesi!

 24.07.2023

                                                                                   HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz