AKP’giller RTÜK’ünün ekranlarını kararttığı Halk TV ve Tele 1’in yanındayız

03.07.2020
685
A+
A-

ABD Emperyalistleri tarafından 18 yıldır Türkiye’nin başına bela edilen çıkar amaçlı suç örgütü AKP’giller, ihanet yolculuklarının sonuna geldiklerini gördükçe tüm halk kesimlerini terörize etmeye yönelik adımlarına hız veriyor.

AKP’giller, çoklu baro sisteminden sosyal medyanın yasaklanmasına, işçinin alınteri olan Kıdem Tazminatının gasp edilmesine kadar uyguladıkları halk düşmanı politikalarla zulüm iktidarlarını biraz daha olsun uzatabileceklerini zannediyor.

Bu yöndeki son adımlarından biri, kendi yandaş ve besleme medyalarına alternatif programlar, yayınlar yapan, halktan yana tavır alan, muhalif kesimlerin sesini duyuran Halk TV ve Tele 1 televizyon kanallarına, yine kendi kurumu haline getirdikleri RTÜK eliyle 5 günlük ekran karartma cezası vermeleri oldu.

Bilindiği gibi AKP’giller öncesinde de Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Müyesser Yıldız, İsmail Dükel, Aydın Keser, Ferhat Çelik gibi AKP’nin vurgun, soygun ve ihanetlerini halka duyuran gazetecileri gözaltına alarak, tutuklayarak tüm muhalif kesimlere güya gözdağı vermeye çalışmıştı. Bildiğimiz gibi bu muhalif gazetecilerden Barış Terkoğlu ve İsmail Dükel dışındakiler hâlâ tutsaktır.

Yine bilindiği gibi AKP’giller, çıkar amaçlı bir suç örgütü olduklarını kanıtlarıyla, belgeleriyle, şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlayan Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’a da  “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlı kitaplardan dolayı 4 yıl 8 ay, “Kaçak Saraylı Caligula Din Devletine Giderken” isimli kitabından dolayı da 1 yıl 9 ay hapis cezası vermiş, verilen cezalar toplamda 6 yıl 5 ayı bulmuştu.

AKP’giller istiyorlar ki vatan topraklarını yerli-yabancı Parababalarına peşkeş çekmeye, kamu malı hırsızlığına, vurguna, yalana, talana devam etsinler; bundan da kimsenin haberi olmasın, vurgun düzenleri ilelebet sürüp gitsin.

Yok öyle bir dünya!

Ne yaparlarsa yapsınlar zulüm ve ihanet iktidarlarının sonunun gelmesine engel olamayacaklar!

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Halk TV ve Tele 1’in yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Kaçak Saray avanesinin muhalif basını susturmaya, tüm toplumu ilanihaye baskı altında tutmaya gücü yetmeyecektir!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

3 Temmuz 2020

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz