ABC Gazetesi Susturulamaz!

17.07.2016
833
A+
A-

ABC Gazetesi Susturulamaz!

Ülkenin Ortaçağın götürülüşüne karşı, doğru yerde bulunup, doğru uyarı ve eleştiriler yapan ABC Gazetesi keyfi olarak kapatıldı.

“FETÖ’cü Darbe”yi önledik diyenler, FETÖ’nün kitabını yazdığı ve bu organizasyonu teşhir ettiği için bedeller ödeyen-tutuklanan Merdan Yanardağ’ın ABC Gazetesi’ni hiçbir yargı kararı olmadan kapattılar. Yirmi yaşındaki genç-masum erleri “dindar ve kindar” kitlelerine linç ettirerek, boğazlarını kestirerek, bizzat bunların kendileri Ortaçağcı-Faşist bir darbenin içindedirler.

Biz hep söylüyoruz; AKP’giller’in de Pensilavanyalı İmam’ın tarikatının da tümüyle yapımcısı ve yöneticisi ABD’dir. Bu her iki güç de ona bağlıdır ve onun emirlerini yerine getirir. Her ikisi de kendilerinin eleştirilmesine, toplumu bekleyen tehlikelerin neler olduğunun anlatılmasına hazmedemezler.

Merdan Yanardağ; bunları teşhir ettiği için Fetullahcılar tarafından tutuklanmıştı. Oysa o günlerde siz bunlarla çıkar ortaklığı yapıyordunuz, “ne istediler de vermedik” diyordunuz. Yanardağ, aynı eleştirileri nedeniyle bugün de AKP’gillerce susturulmak istenmektedir.

Merdan Yanardağ, engellenen yazısında; “ABC Gazetesi’nin erişime kapatılmasının en önemli nedeni, Cemaatin bastırılan darbe girişiminden sonra, AKP yönetiminin bunu bir fırsata çevirerek kendi darbesini yapmaya çalıştığı konusundaki ısrarlı yayınlarımızdır.

“Bizim ellerinde palalarla şalvarlı takkeli grupların ülkede estirdiği terör konusunda toplumu uyarmamız, Boğaz Köprüsünde, kendi askerinin boğazını tekbir getirerek kesenlerin demokrasi ve özgürlük getiremeyeceğini vurgulamamızdır.” demektedir.

Bizce de bu nedenle ABC susturulmak istenmektedir.

Ancak ABC susmuyor, susmayacak. Arkadaşlar; “http://www.abcgazetesi1.com/mobi/” adresinden yayınlarına devam etmektedirler. Her zaman olduğu gibi, Merdan Yanardağ ve ABC Emekçileri ile dayanışacağız ve yanında olmaya devam edeceğiz. 17.07.2016

 

HKP

Genel Merkezi

 

ABC Sitesinin kapatılmasından sonra Merdan Yanardağ tarafından kaleme alınan; “Susmayacağız, Korkmayacağız” başlıklı yazıyı aynen paylaşıyoruz:

SUSMAYACAĞIZ, KORKMAYACAĞIZ

AKP’nin eski ortağı cemaat çetesine karşı bugüne kadar en etkili mücadeleyi veren, onların sadece dinci mezhepçi bir yapılanma değil, aynı zamanda bir cinayet şebekesi olduğunu da topluma anlatmaya çalışan AKP’nin 11 yıllık iktidar ortağı olduğu darbecilere karşı tavizsiz bir mücadele sürdüren ve be nedenle cezaevinde bedel ödeyen bizler, ABC Gazetesini kurarak, halkın doğru ve kirlenmemiş bir haber almasını sağlamaya çalıştık.

AKP iktidarı hangi gerekçeye dayandırdığı bilinmez bir şekilde kendi eski ortaklarının darbe girişimini de bahane ederek, sol, yurtsever, halkçı ve cumhuriyetçi bir çizgi izleyen ABC Gazetesi’ni hiçbir bildirimde bulunmadan erişime kapattı.

Bir mahkeme kararı ya da herhangi bir soruştuma bulunmamaktadır. Hangi gerekçeyle fiili bir engelleme yaptıklarını anlamak mümkün değildir.

Bu basın özgürlüğüne karşı en büyük saldırıdır.

Paralelci darbe girişimini bahane ederek, bunu gerici faşist bir darbeye çevirme hesabının bir parçası olduğu anlaşılmaktadır.

ABC Gazetesi’nin erişime kapatılmasının en önemli nedeni, Cemaatin bastırılan darbe girişiminden sonra, AKP yönetiminin bunu bir fırsata çevirerek kendi darbesini yapmaya çalıştığı konusundaki ısrarlı yayınlarımızdır.

Bizim ellerinde palalarla şalvarlı takkeli grupların ülkede estirdiği terör konusunda toplumu uyarmamız, Boğaz Köprüsünde, kendi askerinin boğazını tekbir getirerek kesenlerin demokrasi ve özgürlük getiremeyeceğini vurgulamamızdır.

Darbeye karşı, darbecilerin ortakları gerçek bir mücadele yürütemez.

Türkiye ne darbeci cemaatçilere, ne de darbeci AKP’li yobazlara teslim olmayacaktır.

Boyun eğmeyeceğiz, bu yasaklara karşı demokratik hak ve özgürlüklerimizi kullanmaktan korkmayacağız.

ABC Gazetesi, bütün çalışanları ve okurları ile yoluna devam edecektir.

300 bine yaklaşan günlük takipçisi ile etkili bir muhalif internet gazetesi haline gelen ABC Gazetesi gerçekleri açıklamaya, hukuk ve demokratik kültür içinde kalarak, mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

Merdan Yanardağ

ABC Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve

Genel Yayın Yönetmeni

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz