AB-D Emperyalistlerinin Arap Halklarının bağrına sapladığı kama olan Siyonist İsrail, Nazi Soykırımını aratmayacak yöntemlerle Mazlum Filistin Halkını soykırıma uğratıyor

19.10.2023
121
A+
A-

ABD ve AB Emperyalist haydut devletlerinin Petrol Bekçisi İsrail, Nazi yöntemleri ile mazlum Filistin Halkını boğmaya, katletmeye devam ediyor.

HKP Konya İl Örgütü olarak, 19 Ekim Perşembe günü saat 18.50’de Alâeddin Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklaması öncesi HKP Konya İl Başkanı Mehmet Ünver Yoldaş açış konuşması gerçekleştirdi.

Ünver Yoldaş, İsrail’in bir devlet olmadığı, bir çete olduğu için savaşta bile yapılamayacak katliamlar gerçekleştirdiğini, hastaneleri bombaladığını dile getirerek, açıklamayı yapmak üzere HKP Konya İl Yöneticisi Batuhan Kuşçu Yoldaş’a söz verdi.

Batuhan Kuşçu Yoldaş, İsrail’in dünyanın dört bir yanından kaçkın Yahudileri toplayarak Filistin topraklarında oluşturulmuş yapay bir devlet olduğu söyleyerek, “Kanlı zalim ABD Emperyalist Haydudunun müttefiki Siyonist İsrail bugün Gazze Şeridi’nde bütünüyle süpürme ve soykırım harekâtına girişmiş durumda. Yok hiçbir acımaları, vicdanları, merhamet duyguları bu zalimlerin. Arkalarında ABD ve AB Emperyalist haydutları, hastaneleri bile bombalıyorlar, insanların evlerini başlarına yıkıyorlar, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katlediyorlar, fosfor bombaları kullanıyorlar. Hiç durmadan savaş suçu işliyorlar”, dedi.

Batuhan Kuşçu yoldaş konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

“Amasız fakatsız Filistin Halkının yanında olmaktır insani olan. Tersi Siyonist İsrail’i dolaylı ya da dolaysız desteklemektir. Filistin, Filistinlilerin vatanıdır. İsrail işgalcidir. Siyonist İsrail Devleti Emperyalistler tarafından Ortadoğu’da Arap Halkının böğrüne saplanmış yapay bir devlettir. Bu net, kesin, açık. Halkın Kurtuluş Partisi olarak vicdanlı olan, insani değerler taşıyan tüm halkımızı duyarlı olmaya, tepki göstermeye çağırıyoruz. Kahrolsun Katil ABD-AB Emperyalizmi! Katil Amerika ve AB Emperyalist Haydutları Ortadoğu’dan defol diyemeyen her aydın, her siyasi ya gafildir, ya korkaktır, ya satılmıştır, ya haindir, ya namussuzdur.”

Açıklama sırasında sık sık “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “İsrail ABD’dir”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Siyonist İsrail Filistin’den Defol” sloganları atıldı.

19.10.2023

HKP Konya İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz