Kanlı zalim AB-D Emperyalistleri ülkemizden ve Ortadoğu’dan defolun!

11.02.2018
466
A+
A-

Kanlı zalim AB-D Emperyalistleri ülkemizden ve Ortadoğu’dan defolun!

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak, eli kanlı zalim ABD Emperyalistlerinin temsilcisi Tillerson ve McMaster’ın ülkemize gelişini protesto ettik.

11 Şubat’ta Beşiktaş Çarşı’da gerçekleştirdiğimiz eylemde; Tillerson ve McMaster’ın ülkemize gelme sebeplerinin Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi hain emperyalist planlarına göre şekillendirmek olduğunu vurguladık.

Basın açıklamasını HKP İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap gerçekleştirdi.

Dünyanın Başhaydudu, İnsan Soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalistlerinin 1950’lerden beri ülkemize geliş nedenlerinin iktidara taşıdıkları işbirlikçilerine emirlerini dikte etmek, gerektiğinde kulaklarını çekmek olduğunu ifade eden Kap, şu açıklamalarda bulundu:

“Özellikle ABD’nin ülkemiz sınırlarında 30 bin kişilik bir ordu kuracağını açıklaması üzerine, kendi meczuplaştırılmış kitlesinin desteğini bile kaybetmekte olduğunu gören Kaçak Saraylı Reis ve avanesi bir anda vatan millet edebiyatı yapmaya başladı. Ne yazık ki her gün şehadet haberlerini aldığımız vatan evlatlarını, ABD Emperyalistleriyle birlikte yarattıkları cehennemin içine sürüklemek, içinde bulundukları açmazdan biraz olsun kurtulmak için “Zeytin Dalı” adını verdikleri “Afrin Harekâtı”nı başlattılar. Kaçak Saraylı Reis ve AKP’giller’in diğer temsilcileri kürsülerden, televizyon ekranlarından yalancı pehlivanlık yapmaya, yaratıcıları, örgütleyicileri, iktidara taşıyıcıları olan ABD Emperyalistlerinin aleyhinde atıp tutmaya başladılar. ABD Emperyalistlerinin eli kanlı temsilcileri, işte bu gündemle geliyor ülkemize. İşbirlikçilerine Afrin Harekâtının sınırlarını çizecekler. Şuraya kadar gel, şurada dur, diyecekler.”

Eylem sırasında sık sık; “Emperyalistler, İşbirlikçiler geldikleri gibi gidecekler”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi” sloganları atıldı.

Eylemimiz basın açıklamasının okunmasının ardından alkış ve sloganlarla sona erdi.

11 Şubat 2017

HKP

İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz