8 Mart 1857’den Gezi Direnişi’ne kadınlar mücadele ediyor!

13.03.2014
508
A+
A-

8martistanbulKurtuluş Partili Kadınlar olarak 9 Mart Pazar günü Bakırköy Altan Erbulak Kültür Merkezi’nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladık.

Program saat 14.00’de başladı. Programı sunan yoldaşımız ABD’nin New York kentinde 1857 yılında katledilen 129 kadın dokuma işçisi ve bütün devrim şehitleri adına bizleri saygı duruşuna davet etti. Daha sonra kısaca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tarihçesinden bahsetti.

Ardından kadın yoldaşlarımızın hazırladığı sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterimi ise günümüzde ülkemizdeki ve dünyadaki kadınların dramını ve sorunlarını gözler önüne serdi.

Gösterimden sonra ana konuşmayı yapan MYK Üyemiz Safiye Arslan, kadının ilkel sosyalist toplumda lider konumda olduğunu ve ilkel sosyalist toplumda hiçbir adaletsizlik olmadığını, ayrıca kadının erkek üzerinde baskı kurmadığını, herkesin eşit ve kardeş olarak yaşadığını, sınıflı toplumla birlikte kadının alt edildiğini, erkek egemenliğinin başladığını ve toplumda yaklaşık 6500 yıldır her türlü adaletsizliğin yaşandığını, günümüzde ülkemizde ve dünyada emperyalistlerin ve yerli satılmışların kadın üzerinde çifte sömürü uyguladıklarını ve çözümün ise Demokratik Halk İktidarı’nda olduğunu belirtti.

Daha sonra genç arkadaşlarımız şiirler okudu. Halk Kurtuluşçu Liseliler ve Kurtuluş Partisi Gençliği’nin hazırladığı Tayyipgiller ve Fethullah Gülen arasında geçen anlaşmazlığı ve ses kayıtlarıyla tüm açıklığıyla gözler önüne serilen yolsuzlukları konu alan bir tiyatro gösterisi sergilendi. Ardından müzik dinletisiyle program son buldu.

 

8 Mart Kızıldır, Kızıl Kalacak!

Kadın-Erkek El-Ele, Kurtuluş Partisi’ne!

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

                                                          

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partili Kadınlar

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz