Real Market İşçileri, Sarı Sendikacılığı, Tez-Koop-İş Sendikasını Proteste Etmek için 1 Numaralı Şube Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

11.09.2017
871
A+
A-

Real Market İşçileri, Sarı Sendikacılığı, Tez-Koop-İş Sendikasını Proteste Etmek için Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube Önüne
Siyah Çelenk Bıraktı

Real Market İşçileri olarak hileli iflasa,haklarımızın gasp edilmesine ve sarı sendikacılığa karşı mücadelemizdevam ediyor

Üyesi olduğumuz, yıllarca aidat ödediğimiz, gasp edilen haklarımız almak için mücadelemizde yanımızda olmayan, hak arama mücadelemizde eylemlerimizi engellemeye çalışan Sarı Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube önüne siyahçelenk koyarakprotesto ettik.

11 Eylül Pazartesi günü saat 13:00’da Cevahir AVM önünde Real Market işçileri olarak toplandık. Buradan Metro, Real, Beğendik logolu “Haklarımız Gasp Ettirmeyeceğiz” pankartımızı açarak Şişli Meydanda ki Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şubenin önüne doğru sloganlarla, coşkulu ve kitlesel olarakyürüyüşü geçtik.

Yıllarca aidat ödediğimiz, Tez-Koop-İş Sendikasının önünde bizleri 3 otobüs Çevik kuvvet, bir adet toma ve çok sayıda sivil polis karşıladı.

Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube önünde yoğun güvenlik önlemi altında Real Market işçileri adına İdris Polat Bir açıklama yaptı.

İdris Polat açıklamasında; günlerdirReal Market işçileri hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine sarı sendikacılığa karşı İstanbul, Konya’da, Ankara’da Metro, Beğendik mağazaları önünde kitlesel eylemler gerçekleştiriyoruz, dedi. Gasp edilen haklarımızı alana kadar da mücadelemiz sürecek ifadesini kullandı.

Polat, haklarımızın gasp edilmesinden sorumlu Metro ve Beğendik mağazaları kadar üyesi olduğumuz bizlerden yıllardır aidat kesen Tez-Koop-İş Sendikası da sorumludur dedi. Bugüne kadar Tez-Koop-İş sendikasına hiçbir destek almadıklarını ifade eden İdris Polat, “Metro ve Beğendik mağazalarına karşı Real Market işçilerini gerek toplu iş sözleşme masasında satan, hileli İflas yolu ile haklarımızın gasp edilmesine ses çıkarmayan, günlerdir yaptığımız eylemlerde yanımızda olmayan hatta mücadelemizin karşısında olan, eylemlerimizi engellemeye çalışan üyesi olduğumuz Tez-Koop-İş Sendikasınıteşhir ediyoruz, dedi.

Bir sendika üyesi işçileri tehdit edebilir mi? Biz günlerdir sendikamız tarafından tehdit ediliyoruz. Ankara eylemine gittiğimizde “yedikleri joplarla kalırlar, bu sorun sokaklara çıkarak olmaz, mahkemeler yoluyla hukuki olarak çözülür” diyen sendikal anlayışa karşı karşıyayız dedi.

İdris Polat, sendikamız bizleri eylemler katıldığımızda iş bulamamakla tehdit ediyor. Bizler yıllardır market sektöründe çalışıyoruz. Yine marketlerde çalışacağız. Marketlerde örgütlü olan Tez-Koop-İş sendikası bizlerin isimlerini market sahiplerine, işe almayın diye mi bildirecek merak ediyoruz, dedi.

Hakları gasp edilen “Real Market işçileri Tez-Koop-İş Sendikası önünde Tez-Koop-İş Sendikası nerede diye soran İdris Polat sorusunun cevabını kendi verdi. Bizim buraya geleceğimiz bildiklerinden kapıya kilit vurup kayıplara karıştılar, dedi.

İdris Polat, Hileli İflasa, Haklarımızın Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelemiz sürecek. Ne Metro’nun ne Beğendik’in ne de Tez-Koop-İş Sendikasına peşini bırakmayacağız dedi.

İdris Polat bu süreçte yanlarından olan, Real Market işçilerinin mücadelesini sahiplenen DİSK/Nakliyat İş Sendikasına da teşekkür ederek açıklamasını bitirdi.

Basın açıklamasından sonra “Sarı Sendikacılığı, Tez-Koop-İş Sendikasını Protesto ediyoruz. Real Market İşçileri” yazılı siyah çelengi yine polisler eşliğinde Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube’nin 7. Kattaki kapısına bıraktık.

Eylem sloganlarla son buldu.

Eylemde; “İşçilerin Hakları Gasp Ediliyor, TEZ-KOOP-İŞ Nerede? Kahrolsun Sarı Sendikacılık” Kayyum Dediler, Hakkımız Yediler”, “Kıdem-İhbar ve Diğer Haklarımızdan Metro-Real-Beğendik Sorumludur”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, Haklarımızın Gasp Edilmesine Karşı Direneceğiz Mücadele Edeceğiz ve Kazanacağız sloganları atıldı dövizleri taşındı.11.09.2017

REAL MARKET İŞÇİLERİ 

 

 

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz