45 kedi canımızı daha katletti bu pislik, bu ahlâksız sömürü düzeniniz! Mazlum her cana yapılan zulme isyan eder devrimci yüreğimiz!

19.03.2023
204
A+
A-

Bu kez de İstanbul Kadıköy’den geldi yüreğimizi yakan, bizi bir kez daha isyan ettiren toplu kedi katliamı haberi.  Fenerbahçe mahallesinde, hayvansever mahallelinin yıllardır bakıp besledikleri, artık mahallenin kedisi olmuş tam 34 masum, ağzı var dili yok mazlum; bir gün içinde evlerin bahçelerinde, sokaklarda, araba altlarında ya can vermiş ya da can çekişir halde bulundu. Hayvansever mahalleli henüz ölmemiş olanları veterinere yetiştirip kurtarmaya çalışsa da çabaları ne yazık ki olumlu sonuç vermedi.

Aslında sayının daha da kabarık olduğunu dile getirmekte mahalle halkı. Çünkü evlerinde besledikleri ve bahçeye çıkma alışkanlığı olan kendi kedilerini de bulamadıklarını, kayıplarla birlikte bu sayının 45 olduğunu dile getirmekteler. Bu kadar geniş bir alanda, bu kadar kedinin çeşitli periyotlarda ölmesini, zehirleme yoluyla gerçekleştirilen planlı bir katliam olarak değerlendirmekteler. (https://www.birgun.net/haber/kadikoy-de-hayvan-katliami-mahallelinin-besledigi-yaklasik-34-kedi-olu-bulundu-425282, https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/kadikoyde-mahalleliyi-ayaga-kaldiran-toplu-kedi-olumleri-buyuk-bir-katliam-2062294).

Olay, sorumlular, araştırılıyormuş. Ama biz Gerçek Devrimciler, biliyoruz gerçek sorumluyu! Bu olayın gerçek sorumlusu, insanı insanlığından çıkaran Sınıflı Toplum düzenidir. İçinde yaşadığımız bu aşağılık sınıflı toplum düzeni, sömürü düzeni, çürütür insanı; ahlâksız, merhamet ve vicdan yoksunu yapar. Mal mülk hırsı yüzünden bencil, zalim, kendi çıkarından başka hiçbir şeyi düşünemez hale getirir.

İnsanın değerinin olmadığı bir düzende diğer canlıların, sokak hayvanlarının değeri olabilir mi?

Oysa biz Gerçek Devrimciler için Genel Başkanımız Nurullah Efe Ankut’un dile getirdiği gibi “Canlılar âlemi bir bütündür: İnsanlar, hayvanlar ve doğa ayrılmaz bir parçadır. Birine verilen zarar hepsini etkiler.”  Canlılar alemini bir bütün olarak koruyup geliştirebilecek, insana yakışacak tek toplum düzeni ise insanın insanı ezmediği, sömürmediği sınıfsız toplum düzeni, Gerçek Sosyalist Düzendir.

Çünkü;

Bu Gerçek Sosyalist Düzende insanlar birbirini hayvan yerine koymayacak, ezmeyecek, sömürmeyecek, asla zulüm etmeyecek birbirlerine.

“Hayvanlar bugünkü Sınıflı Toplumlarda olduğu gibi, bir çakıl tanesi kadar olsun değersiz sayılmayacak. Onların dilleri yok ama hisleri ve duyguları çok, denecek. Bizim gibi can taşırlar, acı çekerler, üzüntü ve sevinçler yaşarlar. Acı çektiklerinde aynen bizim gibi ağlarlar…

“İşte bu bakımdan, Gerçek Sosyalist Düzende insanlar da hayvanlar da mutlu yaşayacak. Doğa ise gözümüz gibi korunacak. Hiç zarar verilmeyecek. Çünkü doğa sadece bizim değil. Gelecek kuşaklarındır da aynı zamanda. Bu bakımdan doğaya verilen zarar ve doğa katliamı gelecek kuşakların da hakkını gasp etmektir, doğalarını elinden almaktır; dolayısıyla da gelecek kuşaklara da zarar vermektir, haksızlık etmektir.

“İşte bütün bunlar önlenecek. Özetçe; insan Sınıflı Toplumun bulaştırmış olduğu pisliklerden, çamurlardan arındırılacak. Gerçek İnsan olacak.” (Nurullah Efe Ankut, 2018, https://kurtulusyolu.org/sevgi-olmayan-yurekte-devrimci-duygular-yasamaz/)

Halkın Kurtuluş Partisi, bu inançla, insanı Gerçek İnsan yapacak mücadelesini tüm kararlılığıyla sürdürüyor, sürdürecek!

19 Mart 2023
HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz