37’nci yılında Maraş Katliamı’nı Unutmadık!

24.12.2015
505
A+
A-

37’nci yılında Maraş Katliamı’nı Unutmadık!

19-24 Aralık 1978’de, insanlık tarihinin en korkunç katliamlarından biri olan Maraş Katliamı, Ortaçağcı gericiler, Kontrgerilla’nın suç örgütü MHP eliyle Kontrgerilla ve CIA tarafından planlı bir şekilde yaşama geçirildi. 12 Eylül Faşizmine giden yolda tezgâhlanan bu katliamda; hamile kadınlar, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden yediden yetmişe, resmi kayıtlara göre bile 111 insanımız hunharca katledildi.

Bugün (24 Aralık Perşembe) İzmir Karşıyaka’da saat 18.00’da gerçekleştirdiğimiz eylemle, 37’nci yılında Maraş Katliamı’nı lanetledik.

Eylemde HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak bir açıklama yaparak özetçe şunları söyledi:

“Maraş Katliamı, AB-D Emperyalistleri tarafından ülkemizi 12 Eylül Faşizmine götürmek için tezgâhlanmıştı. Bugün AB-D Emperyalistlerinin başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın her yerinde halklara yönelik katliamları hız kesmiyor. Yugoslavya’da katlettiler halkları, 7 parçaya böldüler. Irak’ta katlettiler halkları, fiilen üçe böldüler. Libya’da katlettiler halkları, Libya şimdi 2’ye bölünmüş durumda. Suriye’de katlettiler halkları, Suriye Halkının ve önderliğinin direnmesine rağmen şu an için fiilen 3’e bölünmüş durumda.

“Sıra Türkiye’de. Ülkemizin üçe bölünmüş haritalarını yayınladılar. Bir proje partisi olan AKP’nin büyük patronunu da, bin devletli bir dünya projesi olan BOP’un eşbaşkanlık  göreviyle “onore” ettiler.

“Yeni Maraş’lar, Sivas’lar, Suruç’lar, Ankara’lar olmasın diyorsak; Halkımızla, onun bir parçası olan Bilim İnsanlarımızla, Aydınlarımızla, Ordu Gençliği’mizle ve bin yıldan beri birlikte yaşadığımız Kürt Kardeşlerimizle omuz omuza vererek, AB-D Emperyalistlerini ve kaderleri onların varlığına bağlı olan yerli satılmışları yenilgiye uğratmak için kurmak zorundayız Halkın İktidarını.”

Ardından eylem “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Kahrolsun MİT-CIA-Kontrgerilla”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarıyla sonlandırıldı. 24.12.2015

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Maraş Katliamı’nın 37. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha “Maraş’ı Unutmadık, Hesabı Sorulacak’ Sloganlarıyla Alanlardaydık

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak Maraş Katliamı’nın 37. Yıl dönümü nedeniyle 24.12.2015 tarihi saat 19.30’da Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. “Maraş, Çorum, Sivas, Reyhanlı, Roboski, Suruç, Ankara.. AB-D Emperyalistleri Halklarımızı Katletmeye Devam Ediyor” Ozalitinin açıldığı basın açıklamamızı gençlik komitesi üyesi Boran Alp okudu. Alp: “…37 yıl önce, 1978’in 24 Aralığında, insanlık tarihinin en korkunç katliamlarından biri olan Maraş Katliamı, Ortaçağcı gericiler, Kontrgerilla’nın suç örgütü MHP, Kontrgerilla ve CIA tarafından planlı bir şekilde yaşama geçirildi. Senaryoyu yazan CIA, yönetmen Kontrgerilla, figüranlar Ortaçağcı gericiler ile MHP’li tosuncuklardı. Halkımızın payına düşense katliamdı, acıydı, kandı, gözyaşıydı. 12 Eylül Faşizmine giden yolda tezgâhlanan bu katliamda hamile kadınlar, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden yediden yetmişe, resmi kayıtlara göre bile 111 insanımız hunharca katledildi.” Dedi.

Alp Konuşmasını: “Yeni Sevr’i boşa çıkartacak Halklarımızın örgütlü mücadelesidir. AB-D Emperyalistlerinin heveslerini kursaklarında bırakacak olan, örgütlü Gezi İsyanı’dır. AB-D Emperyalistlerinin egemenliğine son verecek olan Halkın İktidarıdır.

Yeni Maraş’lar, Sivas’lar, Suruç’lar, Ankara’lar olmasın diyorsak; Halkımızla, onun bir parçası olan Bilim İnsanlarımızla, Aydınlarımızla, Ordu Gençliği’mizle ve bin yıldan beri birlikte yaşadığımız Kürt Kardeşlerimizle omuz omuza vererek, AB-D Emperyalistlerini ve kaderleri onların varlığına bağlı olan yerli satılmışları yenilgiye uğratmak için kurmak zorundayız Halkın İktidarını” diyerek bitirdi.

Yoğun bir ilgiyle izlenen açıklama sırasında sık sık “Maraş’ı Unutmadık, Unutturmayacağız”, “Kahrolsun Mit, Cia, Kontrgerilla”, Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” sloganları atıldı. 24.12.2015

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz