Kurtuluş Partisi Gençliği Üç Fidan’ı Mezarları Başında Andı

07.05.2019
911
A+
A-

Kurtuluş Partisi Gençliği olarak, 6 Mayıs 1972’de 12 Mart Faşist Cuntası tarafından katledilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ı bedence aramızdan ayrılışlarının 47. yıldönümünde mezarları başında andık.

Üç Fidan’ın Anti-Emperyalizm’e, Anti-Şovenizm’e ve Anti-Feodalizm’e karşı vermiş olduğu mücadelenin tek ve gerçek savunucuları olan Kurtuluş Partisi Gençliği bugün saat 18:30’da Karşıyaka Mezarlığı 2 No’lu kapının önünde kortej oluşturduk.

Üç Fidan’ın mezarlarının bulunduğu yere doğru Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, 6.Filo’yu Unutmayın!”, “Katil NATO Ortadoğu’dan Defol!”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Üç Fidan Yaşıyor HKP Savaşıyor!’’, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!” sloganlarıyla yürüdük. Denizler’in mezarları başında tüm devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunarak basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamasını Kurtuluş Partisi Gençliği adına Deniz Yoldaş okudu.

Açıklamada Üç Fidan’ın Anti-Emperyalist, Anti-Feodalist ve Anti-Şovenist mücadelelerine vurgu yapılarak, onların mücadele mirasçılarının Kurtuluş Partisi Gençliği ve Kurtuluş Partililer olduğu ifade edildi.

Açıklama, “Bizler, Kurtuluş Partisi Gençliği olarak Denizler’in tek ve gerçek savunucusu olduğumuzu biliyoruz. Kuvayimilliyeciler’den, Mustafa Kemal’lerden, Hikmet Kıvılcımlı’lardan, Mustafa Suphi’lerden, Denizler’den, Mahirler’den ve emperyalizme karşı mücadele etmiş onlarca yiğit devrimciden aldığımız bilinçle ABD-AB Emperyalizmine karşı mücadelemiz devam ediyor. Deniz Yoldaş’ın babasına mektubunda ifade ettiği gibi “Biz Türkiye’nin İkinci Kurtuluş Savaşçılarıyız. Elbette ki hapislere atılacağız, kurşunlanacağız da. Tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşında olduğu gibi. Ama bu toprakları yabancılara bırakmayacağız. Ve bir gün mutlaka yeneceğiz .” ifadeleriyle sona erdirildi.

Kurtuluş Partisi Gençliği Denizler’in, Hüseyin’lerin, Yusuf’ların, Mahirler’in bizlere bıraktığı bayrağı en yükseklerde dalgalandıracağını ve Demokratik Halk İktidarı’nı kurup Sosyalizmi zafere ulaştıracağını bir kez daha haykırdı. 6 Mayıs 2019

 Ankara’dan

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz