Eğitim İş 5. Olağan Genel Kurulunda Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri olarak kızıl soluğumuzu yükselttik

06.08.2017
613
A+
A-

Eğitim İş 5. Olağan Genel Kurulunda kızıl soluğumuzu yükselttik

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim İş Sendikası’nın 5. Olağan Genel Kurulu, 5-6 Ağustos tarihlerinde Ankara Latanya Otel’de gerçekleşti. Kongrede Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri olarak, kızıl listemizle Devrimci Sınıf Sendikacılığına dayanan ilkelerimizi delegelere anlattık.

Kongre öncesi hazırladığımız deklarasyonumuzla, sosyal medya paylaşımlarımızla, birebir görüşmelerimizle kongrenin tek devrimci listesini oluşturan adaylarımızı tanıttık, ilkelerimizi bir kez daha vurguladık.

Kongrenin ilk günü konuk olarak katılan Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin içinde bulunduğu BOP-Yeni Sevr bataklığının projecilerinin ABD ve AB Emperyalizmi, uygulayıcılarının ise başta Kaçak Saraylı Reis olmak üzere yerli işbirlikçiler olduğunu vurgulayan Kıran, devrimci bir hatta siyasi mücadelenin kaçınılmaz olduğunu, bu mücadelede de sendikamız Eğitim-İş’in yerini almasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Kongrenin yapıldığı iki gün boyunca, ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan (Tüm kurullar için gösterdiğimiz 13 adaydan 10’u kadındı) listemizden kürsüde söz alan delegelerimiz, Eğitim İş’in mevcut durumda içine sürüklendiği çıkmazı somut örnekler vererek ortaya koydular. Eğitim-İş’in salonlara sıkıştırılmış bir “mücadele” anlayışına makum edildiğini ifade ettiler. Sendikada kadın üye sayısının erkek üyelerden fazla olmasına rağmen sendika organlarında kadınlara yeterince yer verilmediği ifade edildi. Delegelerimizin konuşmaları öncesinde ve sonrasında kongre salonu, “Yaşasın Devrimci Sınıf Sendikacılığı”, “Kadın–Erkek El Ele, Devrimci Mücadeleye”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganlarıyla inledi.

Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri olarak, Eğitim-İş Sendikamızda, devrimci sınıf sendikacılığı mücadele anlayışını hakim kılana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Yaşasın Eğitim-İş!

Yaşasın devrimci Sınıf Sendikacılığı!

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

06 Ağustos 2017

Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz