Ülkemizdeki Hayvan Katliamlarının Birincil Sorumlusu İnsan, Hayvan, Bitki ve Doğa Düşmanı AKP’giller’dir

27.11.2022
157
A+
A-

Türkiye kamuoyu son birkaç gündür, Konya’daki bir barınakta zavallı masum köpeklere en ağır şekilde işkence ederek onları katleden insan suretindeki yaratıkların kan dondurucu zalimliklerini ve sonrasında yaşananları takip ediyor.

İnsan, hayvan ve doğasever bir Parti olarak olayın sosyal medyada duyulmasından sonra bu durumu protesto eden bir eylem yapma ve suç duyurusunda bulunma kararı aldık.

HKP Konya İl Örgütü olarak 27 Ekim Pazar günü katliamın gerçekleştirildiği Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı sözde “Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi”nin önünde basın açıklaması yapıp ardından konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk.

Basın açıklamasına HKP MYK üyesi Adnan Okur, Konya İl Başkanımız Mehmet Ünver’le birlikte Partili Yoldaşlarımız katıldı. Açıklamayı Konya İl Başkanımız Mehmet Ünver Yoldaş gerçekleştirdi.

Mehmet Yoldaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Başta Konya’daki bu katliam olmak üzere özellikle son yıllarda artan hayvan katliamlarının ve hayvanlara yönelik şiddettin birincil sorumlusu; yüreğinde en ufak bir sevgi kırıntısı barındırmayan, sadece hayvana değil, insana ve bir bütün olarak doğaya da düşman olan AKP’giller’in en tepesindeki Reislerinden en aşağıdakine kadar tüm avanesidir.

“Nitekim AKP’giller’in en tepesinin ‘Belediyeleri sahipsiz hayvanları sokaktan alacak adımları atmaya çağırıyorum’, ‘Bu nedenle tehlike arz eden tüm köpeklerin toplanmasını istiyorum’ şeklindeki talimatları, ‘Beyaz Türkler, hayvanlarınıza sahip çıkın’ biçimindeki toplumun bir kesimini alenen aşağılayan açıklamaları hâlâ zihinlerdedir.”

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı sözde Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin önünde bekleyen hayvansever insanlar basın açıklamasını dikkatle dinledi.

Partimiz, çıkar amaçlı bir cürüm ve zulüm örgütü olan AKP’giller’e ve insan, hayvan, bitki, doğa düşmanlığına karşı en aktif mücadeleyi vermeye devam edecektir.

Ant olsun ki AKP’giller’in zulümlerini mutlaka sonlandıracağız.

27 Kasım 2022

HKP Konya İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz