Tayyipgiller’in yaptığı son zamlar ve Suriye’ye yönelik savaş kışkırtıcılığı Bursa’da protesto edildi >>> 13.10.2012

17.10.2012
497
A+
A-

Tayyipgiller tarafından yapılan son zamlar, Suriye’ye yönelik saldırı ve şavaş kışkırtıcılığına karşı “Bursa Savaş Karşıtı Platformu”  ikinci eylemini yaptı.

 13 Ekim Cumartesi akşam saat 18.30’da Fomara Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını platform adına ÇHD Bursa Şube Başkanı Aslı Evke okudu.

Açıklamada, “Suriye’ye yönelik askeri bir müdahale, bölgesel bir savaşın da tetikçisi olacaktır. Bizler ülkemizde ve bölgemizde barışın hakim olmasını istiyoruz. Kardeş Suriye halkıyla savaş istemiyoruz. Herkesi savaşa karşı çıkmaya çağırıyoruz” ,  “..Son yapılan zmlarla birlikte akaryakıtta Dünya birincisi olduk. Son bir yılda Elektriğe, doğalgaza yapılan zamların oranı %40’lara ulaştı. Diğer taraftan çalışanlara 4+4 gibi komik artışlar yapıldı” denilerek yapılan zamlar ve AKP’nin Suriye politikaları protesto edildi.

 Halkın Kurtuluş Partisi Bursa İl Örgütü ile birlikte 29 kurumun katıldığı ve coşkulu geçen eylemde sık sık, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”,“Katil ABD İşbirlikçi AKP”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Savaşa Hayır Barış Hemen Şimdi”, “İşsizliğe Pahalılığa Zama Zulme Son”,  “AKP İşsizlik Pahalılık Zam Zulüm Demektir”,“AKP Zammını Al Başına Çal” sloganları atıldı. 13.10.2012

 

Bursa’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz