Tayyip Erdoğan’ın Diploma Sahteciliğinin peşini bırakmıyoruz

11.01.2022
474
A+
A-

Son sözümüzü ilk baştan söyleyelim: Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe)’nin dediği gibi “Tayyip’in Diplomasızlığını, dolayısıyla da hiçbir meşruiyet taşımadığını; onun ‘Resmi Evrakta Sahtecilik’ ve ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçu işlediğini, bir mücrim olduğunu, sonunda herkesin kesince görüp anlayacağı şekilde ortaya çıkaracağız, ortaya koyacağız.

İşte bunu başarabilmek, Tayyip Erdoğan’ın diplomasızlığını tüm halkımızın gözleri önüne sürebilmek için durmadan, dinlenmeden, bıkmadan, usanmadan, korkmadan mücadele ediyoruz. AKP’giller’in kendi mahkemelerinde, Tayyip Erdoğan’ın diplomasızlığını ortaya çıkarmak için çabalıyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Tayyip Erdoğan’ın diploması ile ilgili en son yaptığımız başvuru, Marmara Üniversite tarafından diplomanın “kişisel veri” olması gerekçesi ile reddedilmişti. Bunun üzerine parti olarak Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna başvurmuş ve diplomanın tarafımızla ve kamuoyuyla paylaşılmamasına itiraz etmiştik. Ancak bu itirazımız Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kurulu tarafından da reddedilmişti. Diploma meselesinin ülkemiz için masayı devirecek soru olduğunu bildiğimizden dolayı bu redde karşı da İdare Mahkemesinde dava açtık. Ancak bu açtığımız dava da yine diplomanın “kişisel veri” olması sebebiyle reddedildi. AKPgiller’in yargısının diploma talebimizi reddetmesine karşın mücadele etmekten bir adım dahi geri durmayan, bu mücadeleden vazgeçmeyen Partimiz şimdi de bu redde karşı istinaf yoluna giderek davayı Ankara Bölge İdare Mahkemesine taşıdı.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak gerçeklerin ortaya çıkmasını er geç sağlayacağız. Ve Tayyip Erdoğan’ın diplomasının sahte olduğunu ortaya çıkardığımız anda Genel Başkan’ımızın dediği gibi;

“Böylelikle tüm halkımız onun Kamu Makamlarını kanunsuz bir yolla işgal etmiş olduğu yıllarda, yani 1994’ten bu yana ve şu ana dek attığı bütün imzaların boş olduğunu, çöp olduğunu, yok hükmünde olduğunu görecek, anlayacak… Gerisiniyse Tarafsız ve Bağımsız, emri sadece yasalardan ve vicdanından alan Gerçek Mahkemeler halledecek.”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak diploma meselesinin peşini bırakmayacağız. AKP’giller’in tüm yalanlarını, oyunlarını ve sahteliklerini ortaya çıkaracağız.

Başvuru sonrası Partimizin İstanbul İl Yöneticisi Av. Doğan Zafer Çıngı’nın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Tayyip Erdoğan’ın diploma meselesinin peşini bırakmıyoruz.

Bizce Tayyip Erdoğan’ın diploma meselesi kişisel veri değildir. Tüm halkımızla paylaşılması gereken genel bir bilgidir. Bir ülkenin Cumhurbaşkanının diplomasının olup olmadığı, sadece o kişiyi veya o kişinin okuduğu iddia edilen okulları değil, herkesi ilgilendirmektedir. Partimiz yıllardır bu diploma meselesi için mücadele veriyor ve mücadelesini de sürdürecektir. Ne olursa olsun, hangi şartlar önümüze gelirse gelsin; bu mücadelesinden vazgeçmeyecektir. HKP olarak yaptığımız istinaf başvurusunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

10 Ocak 2022

HKP

Genel Merkezi

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz