Suriye Halkı Yalnız Değildir

30.08.2013
479
A+
A-

Devrimci Ozan Victor Jara insanlıktan nasibini almamış, kana doymayan emperyalistleri şöyle tanımlıyor.

 

Nasıl dehşet saçıyor faşizmin yüzü!

Kusursuz bir kesinlikle yürütüyorlar planlarını.

Hiçbir şey umurlarında değil.

Onlar için kan madalyadır,

kıyım kahramanlık gösterisi.

 

AB-D Emperyalistleri’nin Esad hükümetinin kimyasal silah kullandığını bahane ederek savaş çığırtkanlığı yaptığı, Tayyipgillerinse bu durumdan faydalanmak istediği şu günlerde Suriye halkıyla dayanışmak için DİSK, KESK, TMMOB, TTB gibi kitle örgütlerinin çağırısıyla Taksim’de 30 Ağustos günü kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

HKP İstanbul İl Örgütü olarak katıldığımız ve Galatasaray Lisesi önünde saat 17.00’da gerçekleştirilen açıklamada; AB-D ve AKP Hükümetinin Suriye’yi ve Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek istediği; buna karşı Suriye halkının yanında olduğumuz vurgulandı.

Yıllardan bu yana AB-D’nin; Ortadoğu’nun ve Türkiye’nin haritasını yeniden çizmek istediğini ve bunun halklara sadece kan, ölüm ve zulüm getireceğini her platformda, her eylememizde, açıklamamızda dile getiriyoruz. AB-D
Emperyalistleri Irak’a götürdükleri “demokrasi” ve “özgürlüğü” yine aynı bahaneyle -kimyasal silahla- Suriye’ye götürmek istiyorlar. Ama bugüne kadar AB-D Emperyalistler ve onun yerli işbirlikçisi Tayyipgiller’in beslediği Ortaçağcı örgütlere Suriye halkı nasıl direndiyse, onları yenilgiye uğrattıysa emperyalistleri de yenecektir. Direnen Suriye Halkının yanındayız.

 

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!

Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm!

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz