Silivri’ye Giden Araçlara Yasak!

03.08.2013
510
A+
A-

Tayyipgiller, “Ergenekon Davası”nın karar duruşmasına halkın katılımını engellemek için her yola başvuruyor. Cuma günü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada, 5 Ağustos günü Silivri’ye gitmenin yasak olduğunu açıklamıştı. Kısaca “İzleyiciye yasak, sanık yakınına yasak, toplanmak yasak, Silivri’ye gitmek yasak” demişti. Gezi Parkı’ndan sonra Silivri’yi de halkımıza yasaklamaya çalışmaktadırlar.

Hukuki hiçbir geçerliliği olmayan bu kararla halkımızın katılımı engellenmeye çalışılıyor. Bu sefer de Silivri’ye gidecek olan otobüs firmalarıyla görüşerek yasak koymaktadırlar. 5 Ağustos’ta Silivri’ye çağrı yapan Kurtuluş Partililer’in anlaştığı otobüs firması; Valiliğin o gün Silivri’ye gidişi yasakladığını ve bunun için özel olarak görüştüğünü belirtti. Bu durum diğer otobüs firmaları için de geçerli bu nedenle de bütün özel otobüs seferlerinin de iptal edildiğini dile getirdiler.

Faşizm döneminde bile rastlanmayan yasaklarla halkımızı yıldırmaya çalışıyorlar. Silivri’ye gitmek, orada açıklama yapmak, duruşma izlemek yasal bir haktır. Ama Tayyipgiller kendi yasalarını bile çiğnemektedir.

Bu da korkularının ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Gezi Parkı İsyanıyla kendine gelen, kabuğundan çıkan isyan eden Halkımız onları ölümünü görmüşçesine korkutmaktadır. Ama korkunun ecele faydası yoktur! Tüm engellere rağmen Partimiz, halkımız Silivri’de olacaktır!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz