Şener Eruygur Paşa’yı unutmayacağız…

21.02.2023
239
A+
A-

Yurtsever, ABD karşıtı, Mustafa Kemal, İnönü ve Silah Arkadaşlarının kurduğu Laik Cumhuriyet’in savunucusu Emekli Orgeneral Şener Eruygur Paşa’yı bugün kaybettik.

Eruygur Paşa ABD Emperyalistlerinin ve yerli hain işbirlikçilerinin Türkiye ve TSK üzerindeki hain emellerini biliyor, görüyordu. Bu yüzden hem ABD Emperyalist Haydutlarına hem de onların işbirlikçiliğini yapan AKP’giller ve Pensilvanyalı İblis’e karşıydı. Eruygur Paşa’nın bu tutumu, elbette ki Kuvayimilliye Gelenekli Türk Ordusu’nu, kendi ifadeleriyle “site güvenlikçisi” konumuna indirgemek adına her türlü alçaklığı yapan halk düşmanı güçler için affedilmez bir tutumdu.

Eruygur Paşa, işte bu yüzden 1 Temmuz 2008 sabahı, adına “Ergenekon Operasyonu” dedikleri CIA kumpasıyla, FETÖ’nün savcı görünümlü tetikçisi Zekeriya Öz’ün talimatıyla gözaltına alındı ve tutuklanarak Kandıra Cezaevine gönderildi.

Partimizin de Kandıra Cezaevinde kendisine destek ziyaretinde bulunduğu Eruygur Paşa, ilerlemiş yaşına uygun olmayan koşullarda yaşamaya mahkûm edildi. Nitekim 17 Eylül 2008 günü, bulunduğu cezaevinin merdivenlerinden düşerek beyin kanaması geçirdi ve hafızasını kaybetti. Tıpkı şimdi AKP’giller’in olduğu gibi o günlerde de FETÖ’nün operasyon silahı olan Yargı mekanizmasındaki savcı, hakim görünümlü tetikçiler, yargılama sürecinin bizzat kendisini cezalandırma sürecine dönüştürdüler.

Eruygur Paşa her ne kadar sağlık sorunlarından ötürü daha sonraları tahliye edilmiş olsa da bir daha eski sağlığına kavuşamadı. O günlerden beri çok zor bir yaşam sürdüren Eruygur Paşa, ne yazık ki bugün hayata gözlerini yumdu.

Adına Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk vb. dedikleri CIA operasyonları sürecinde yaşamını yitiren tüm namuslu, antiemperyalist, laik askerlerimizin, aydınlarımızın ve bilim insanlarımızın olduğu gibi, Eruygur Paşa’nın katili de ABD Emperyalist Haydutları, Pensilvanyalı İblis’in FETÖ’sü ve halk düşmanı AKP’giller iktidarıdır. Er ya da geç bu ihanetlerin, bu katliamların hesabı sorulacaktır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Şener Eruygur Paşa’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

20 Şubat 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz