Sanmayın ki halklarımıza yaşattığınız acıların hesabı sorulmayacak!

29.12.2013
496
A+
A-

kadikoyeylem

 

Roboski ve Maraş Katliamlarının failleri hesap verecek!

 

Halkın Kurtuluş Partisi, Maraş, Roboski Katliamlarını lanetlemek ve Tayyipgiller’in açığa çıkan rüşvet-yolsuzluklarını protesto etmek için alanlardaydı.

Kadıköy Boğa Heykeli önünde 29 Aralık saat 14.00’da bir eylem gerçekleştiren Kurtuluş Partililer “Halklarımızı Katliama Uğratan, Vurguncu, Talancı, Din Tüccarlarının Sonu Geldi Artık!” dedi.

“Kahrolsun MİT CIA Kontrgerilla”, “Roboski’nin Hesabı Sorulacak”, “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Hırsız Var”, “Çal Çal Nereye Kadar Bitti Buraya Kadar” sloganlarını haykıran Kurtuluş Partililer adına basın açıklamasını HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan yaptı.

Arabulan halklarımızı katledenlerin bugün iktidarda olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“O tarihlerde bu katliamları yapan Yerli-Yabanca parababaları yine arkalarına ABD ve AB Emperyalistlerini alarak, Şanlı Gezi Direnişimizde olduğu gibi yine Alevileri katlediyor, yine Kürtleri katlediliyorlar… Sadece katliamlar mı? Cumhuriyet Tarihi boyunca gelmiş geçmiş en büyük hırsızlıklar yapılıyor “Çıkar Amaçlı Suç Örgütü” olan Tayyipgiller tarafından. Görevden aldıkları Deniz Feneri Savcısı Abdulvahap Yaren boşuna demiyor “Hırsızlar İmparatoru” diye.”

Bu günlerde AB-D Emperyalistleri ve yerli uşaklarından tüm katliamlarının, hırsızlıklarının, vurgunlarının hesabının halklarımız tarafından sorulduğunu ve sorulacağını belirten Arabulan, “Ve büyük devrimci Önder Fidel Castro’nun dediği gibi “eninde sonunda Dünya tek bir Sosyalist aile olacak” diye konuştu.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz