REAL MARKET DİRENİŞÇİLERİNİN MEDİA MARKT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ MÜCADELESİ VE BEKLEYİŞİ ÇEVİK KUVVET, TOMA VE POLİSE RAĞMEN DEVAM EDİYOR

14.11.2017
526
A+
A-

Nakliyat-İş’ten:


BASINA VE KAMUOYUNA

Real Hipermarket işçilerinin hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine, sarı sendikacılığa karşı direnişleri farklı bölgelerde Metro mağazaları önlerinde Metro AG’nin işletmesi olan Media Markt önlerinde kararlılıkla, coşkuyla devam ediyor.

Bu günde Media Markt’ın Genel Müdürlüğünün en büyük mağazasının bulunduğu İstanbul/Levent’te ki Media Markt’ın önüne bir kez daha gittiler. Yine polis TOMA’yla çevik kuvvetle yoğun güvenlik önlemini almıştı. Yine Media Markt mağazaya müşteri alımını durdurdu, mağazanın önü demir bariyerlerle çevrildi.

Bütün bu baskılara, engellemelere, yıldırma çabalarına rağmen işçiler kararlı bir şekilde ve kitlesel olarak haklarına, onurlarına sahip çıkıyorlar, çıkmaya devam ediyorlar.

Alınan bu yoğun güvenlik önlemleri altında coşkulu bir şeklide atılan sloganlarla basın açıklamasına başlandı. Yapılan basın açıklamasında ilk olarak direnişçi işçiler söz alarak süreci ve yaşadıklarını anlattılar.

Daha sonra söz alan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’da konuyla ilgili değerlendirmeler yaparak Real Market işçilerinin hakları alınıncaya kadar sendika olarak işçilere ve davalarına sahip çıkacaklarını belirtti. Ayrıca 17 Kasım Cuma günü Anadolu Adliyesinde İflas Masasında olan biteni izlemek içinde işçilerle birlikte orada olacaklarını ve mahkeme sürecini de yakından takip edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Media Markt’ın önünde polis çemberinde gergin bekleyiş devam ediyor.

Real Direnişçileri kepenkleri kapatılan, içeriye müşteri almayan ve önü demir bariyerlerle çevrili olan Media Markt mağazasının önünde sloganlar atarak bekleyişlerini devam ettiriyorlar.

 

Yaşasın, Real Market İşçilerinin Hileli İflasa, Haklarının Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelesi!

 

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız.

 

14.11.2017

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz