Partimiz; Ülkemizi Mülteci/Göçmen/Sığınmacılar cennetine dönüştüren, onları oy deposu olarak gören, Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

29.03.2022
524
A+
A-

AB-D Emperyalistleri; siz dururken biz mülteci/göçmen/sığınmacı alamayız, siz alın biz sizin önünüze üç beş kuruş atarız, sıkıntıları siz çekersiniz, biz de rahat ederiz, diyorlar. AKP’giller ve Reisi de kendilerini iktidara taşıyanlara karşı gık diyemiyorlar.

İnsan soyunun en büyük düşmanları AB-D Emperyalistleri aşağılık projeleri BOP doğrultusunda Ortadoğu’yu kan gölüne çeviriyorlar, Mazlum Halkların tepelerine bombaları yağdırıyorlar, yıllarca aralarında hiçbir sorun çıkmadan kardeşçe yaşayan Halkları birbirine kırdırıyorlar, ülkeleri parçalıyorlar, milyonlarca insanın vatan topraklarını terk etmesine neden oluyorlar, sonrasında da neden oldukları acıların bedelini de, insanlıktan çıkardıkları yöneticilerin iktidar olduğu başka halklara, ülkelere, ödettiriyorlar.

İşte AKP’giller ve Reisi, Emperyalist Efendilerine siz tüm dünyada acılar çektirmeye devam edin, ülkeleri karıştırın, biz oralardan kaçanları toplamaya devam ederiz, diyorlar. Ve AKP’giller ve Reisi övünüyorlar marifetmiş gibi, daha da göçmen alacağız diye. O yüzdendir dünyada en fazla sığınmacı barındıran ülkedir Türkiye. AKP’giller’in ve Reisinin ülkemize ve halkımıza yaptıkları bu zulmü de yargıya taşıdık.

Suç duyurusu sonrası Partimizin MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

Saygıdeğer Halkımız;

İşçimiz, Memurumuz, Emeklimiz, Esnafımız AKP’gillerin yarattığı İşsizlik-Pahalılık-Zam-Zulüm cehenneminde kavrulurken, ülkemiz AKP’giller ve Reisinin eliyle mülteci cennetine çevrilmiştir. Şu anda kayıt altına alınmış geçici koruma statüsündeki Suriyeli sayısı 4 milyona yakın. Afganistan ve başka ülkelerden gelenler ve kayıtsızlarla beraber toplam sığınmacı sayısının 8 milyonu bulduğu tahmin ediliyor. Genel Başkanımız Nurullah Efe’nin söylediği gibi AKP’giller ve Reisi “Türk Vatanı üstünde Türk’ü azınlığa düşürmeye çabalıyor”.

AKP’giller ve Reisi AB’den, BM’den üç kuruş para kopartırım mantığıyla sınırlarımızı kevgire döndürüp, yolgeçen hanına çevirdiler.

AKP’giller’in Reisi Tayyip, barındırıp besledikleri göçmenler yetmemiş gibi, daha da gelecekler daha da fazlasını alacağız diyor.

Ne diyor konuşmasında:

“Dün Irak’tan, Suriye’den, Afganistan’dan gelmişlerdi, bugün Ukrayna’dan geliyorlar, yarın nereden geleceklerini bilemeyiz. Ama bu ülke daima mazlumların sığınağı olmaya devam edecektir, bundan hiç endişeniz olmasın”.

Kendi halkının, 84 milyonun mazlum, aç, sefil kalması, İşsizlik-Pahalılık cehenneminde yanması uğruna ülkemizi göçmen deposuna dönüştürüyor.

Elbette insanı sevdikleri, mazlumlara acıdıkları için kucak açmıyorlar göçmen/mülteci/sığınmacılara. Faşist Din Devletine giden yolda bu insanları oy deposu olarak kullanmak niyetleri. Amaçları Demografik yapıyı değiştirerek, ABD ve AB Emperyalistlerinin BOP’u çerçevesinde ülkemizin parçalanması.

Namuslu Bilim İnsanı, Tarihçimiz Sinan Meydan da uyarıyor:

“Kurtuluş Savaşı’nda Türkiye, demografik yapı üzerinden etnik ve dinsel ayrımla parçalanmak istenmişti. Emperyalizm, İzmir’i, Trakya’yı, Doğu Anadolu’yu, Musul’u Türkiye’den koparmak için buralarda Türklerin sayıca az olduğunu ileri sürmüştü.”

Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi demografik yapı üzerinden etnik ve dinsel ayrımla ülkenin parçalanmasına karşı yıllardır bıkmadan yılmadan, korkmadan, “Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır” diyerek mücadele eden Partimiz; AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın bu söylemini yargıya taşıdı. Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma ile Anayasayı ihlal suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Bir kez daha; gün gelip devran dönünce kurulacak, gerçekten Türk Milleti adına yargılama yapacak, emri sadece kanunlardan ve vicdanından alacak tarafsız ve bağımsız gerçek mahkemelerde, vatanımıza, halkımıza karşı suç işleyenlerin yüzlerine okunacak iddianameyi hazır hale getirdik.

29.03.2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz