Kurtuluş Partisi, Ortaçağcı Eğitime karşı alanlardaydı!

17.09.2012
508
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü, Tayyipgiller iktidarının halkımızın, çocuklarımızın geleceğini Ortaçağ karanlığına gömme projesinin bir parçası olan 4+4+4 kesintili eğitim modelini protesto etti.

Taksim Travmay Durağında 16 Eylül Pazar saat 14:00’da bir basın açıklaması gerçekleştiren Kurtuluş Partililer, söz konusu eğitim modelini teşhir ederek; buna karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini haykırdılar.

İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina, yaptığı açıklamada, 4+4+4 eğitim modelinin bilimsellikten uzak olduğunu ve tamamen Ortaçağcılığı hedeflediğini söyledi.

Emperyalistler tarafından iktidara getirilen ve ideolojisi CIA İslamı olan, Tefeci-Bezirgân Sermayenin siyasi plandaki temsilcisi Tayyipgiller’in,  4+4+4 ile vurgun ve talan düzenlerini eğitim alanında katmerlendireceklerini ifade eden Pınar Akbina, “4+4+4, bizzat Başbakan Tayyip’in sözleriyle “dindar ve kindar” bir nesil yetiştirmek üzere yürürlüğe konulmuştur. Asıl amaç İmam Hatiplerin orta kısmını yeniden açmaktır. Ancak Tayyipgiller’in dindarlık anlayışı ile temiz din duygularına sahip olan halkımızın dindarlık anlayışının hiçbir ilgisi yoktur. Nasıl olsun ki? Bir tarafta Ortadoğu’yu Müslüman halklar için kan gölüne çeviren AB-D Emperyalistlerinin kayıtsız şartsız emrine girenler, kurdukları soygun düzeninin sonucunda ölen maden işçileri için utanmadan “güzel öldüler” diyenler, çıkardıkları yasalarla bir gecede servetine servet katanlar; diğer tarafta ise asgari ücretle kazandığı ekmeğini “komşusu açken tok yatan bizden değildir” güzel inancıyla işsiz kalan komşusu ile paylaşmaya çalışan emekçiler” diye konuştu.

Şeriat Ortaçağdır”, “4+4+4 Ortaçağcılıktır”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Yaşasın Demokratik Laik Bilimsel Anadilde Eğitim” sloganlarının sık sık atıldığı eylem basın açıklamasının ardından sona erdi.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz