Kübalı Devrimcilerle yürekleri aynı frekansta atan Gerçek Devrimciler olarak 63’ünci yılında Küba Devrimi’ni selamlıyoruz!

31.12.2021
387
A+
A-

Küba Devrimi’nin Önderleri Fidel-Che-Raul-Camilio ve adsız kahramanlarına selam olsun, Mazlum Dünya Halklarına yıkılmaz Sosyalist bir kale bıraktıkları için.

Sayılarının azlığına, 90 mil ötelerindeki İnsan Soyunun En Büyük Düşmanı Emperyalist ABD Canavarının azgınlığına, onun kuklası Batista Diktatörlüğünün askerine bakmadan, sonlarını düşünmeden, inandıkları, uğruna bedenlerini ortaya koydukları İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine atıldıkları için, selam olsun o yiğitlere.

Selam olsun o insanlara; yanı başında yoldaşları toprağa düşüp tohum olduklarında, bir avuç kaldıklarında, silahları olmadığında, aç susuz kaldıklarında, umutlarını kaybetmedikleri, bıkmadıkları, korkmadıkları, yılmadıkları, geri adım atmadıkları ve vazgeçmedikleri için.

Selam olsun Küba Halkının ve Mazlum Halkların gözlerinde, mücadelelerinde bayraklaşan Devrimci Önderlere;

Küba Halkına daha önce hiçbir zaman sahip olmadığı hakları kazandırdıkları için,

Köylüleri toprağa ve o toprağı işleyecek araçlara kavuşturdukları için,

Ergin yaşa gelen her genç insanı işe kavuşturacak koşulları yarattıkları için,

Her işçinin, yarattığı zenginliklerden eşit oranda pay almalarını sağladıkları için,

Üniversiteyi bitiren her fikir işçisinin toplumda yerini bulmasını, bilgilerini ulus yararına kullanabilmesini ve Küba Devleti’nin Aydınına bilgilerini genişletmesini sağlayacak her türlü olanağı vermesini sağladıkları için,

Sokaklarında piyango bileti satan, çileleri daha bebe yaşlarındayken başlayan aç ve çıplak çocukların olduğu Küba’dan; Dünyada çocuk ölümlerinin en az olduğu, Annelerin-Babaların çocuklarının geleceğini düşünmek durumunda kalmadıkları bir Küba’yı Halka armağan ettikleri için,

İnsan soyunun en büyük düşmanları ABD ve AB Emperyalistlerinin heyulası olmaya devam ettikleri için Küba Devrimi’ni ve önderlerini selamlıyoruz.

Küba Devrimi ve önderlerinin 63 yıl önce yaktıkları ateş Mazlum Halklara yol göstermeye, umut olmaya devam ediyor.

O ateşi bu topraklarda yakıp harlama görevi tarihen omuzlarına yüklenmiş ikinci Kurtuluş Savaşçıları olarak,

Cesaret Vatanına Sahip Küba Devrimi’nin Önderlerinin Cesaret Vatanına sahip gerçek devamcıları olarak,

Vatan aşkın söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğ tutan, sonunu düşünmeyen kahramanlar olarak,

Kübalı Devrimcilerle yürekleri aynı frekansta atan, Devrimci Heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyen Halkın Kurtuluş Partililer olarak ant olsun ki;

Halkın İktidarını kuracağız!

AB-D Emperyalistlerinin ve yerli satılmışların yarattığı Kanser Düzenini yıkacağız!

Çünkü biz, kendini alevin kalbine atan Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın öğrencileriyiz, savaşçılarıyız.

Çünkü biz, Hikmet Kıvılcımlı Usta’dan bayrağı devralan kendini alevin kalbine atan önderliğimizin bize gösterdiği devrim yolunda yalpalamadan, başka bir yola sapmadan ilerleyen Devrim Neferleriyiz.

Bu ülkede halklar devrime yani gerçek kurtuluşa; Usta’mızın ve Önderliğimizin Marksizmi-Leninizmi bu ülkenin şartlarına uygulayarak ortaya koydukları Gerçek Devrimci İdeolojimizin düşürdüğü ışığı izleyerek varacaktır.

Kübalı Devrimciler 63 yıl önce karanlığı yaran ışığı yaktılar, aydınlattılar tüm Adayı, Mazlum Halklar için dünyanın her yerinden görülen bir fener oldular.

Onlar başardılar, Küba Halkı başardı.

Sıra bizde. Biz de başaracağız!

Kübalı Devrimcilerin örnek aldığı Mustafa Kemal önderliğinde verilen Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızla ve ardından gelen zaferle nasıl Mazlum Halklara umut olmuşsak, İkinci Kurtuluş Savaşı’mızla ve ardından gelecek nihai zaferimizle yine örnek olacağız, umut olacağız.

 

Şan Olsun Küba Halkının Önderliğine!

Şan Olsun Fidel’e, Che’ye, Raul’a, Camilio’ya!

Şan Olsun Küba Halkına!

Şan Olsun Küba Devrimine!

01.01.2022

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz