İstanbul’da vurguna, yağmaya, talana geçit yok!

22.12.2013
577
A+
A-

Tayyipgiller’in din kisvesi altında gerçekleştirdiği vurgunların, soygunların iyice ayyuka çıktığı bu günlerde halkımızın Gezi İsyanı’mızla artan öfkesi daha da şiddetlendi. Şanlı Gezi Direnişi’mizden sonra halklarımızın gözünde inandırıcılığını zaten iyiden iyiye kaybeden Tayyipgiller’in hırsızlığına, vurgunculuğuna tepki olarak ülkemizin dört bir yanında eylemler yapılıyor, tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen Tayyipgiller’den hesap soruluyor.

İstanbul’da da 22 Aralık günü birçok dernek, sendika ve siyasi partinin katılımıyla “İstanbul Biziz, İstanbul Bizim” mitingi gerçekleştirildi. Her ne kadar mitingin ana teması Tayyipgiller’in doğa katliamı, İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi rant alanına çevirip santim santim satması olsa da mitinge son günlerde iyice gün yüzüne çıkan yolsuzluk, vurgun ve soygunlar damgasını vurdu.

Kadıköy Meydan’da gerçekleşen miting öncesi kitle, Haydarpaşa Numune Hastanesi önü ve Tepe Natilius olmak üzere iki koldan yürüyüşe geçti. Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de Haydarpaşa Numune Hastanesi önünden yürüyüşümüze başladık.

Yürüyüşe başlamamızla birlikte Tayyipgiller’i teşhir eden sloganlarımızı haykırmaya başladık. “Hırsız, Vurguncu, Din Tüccarı AKP”, “Gün Gelecek, Devran Dönecek, Hırsızlar Halka Hesap Verecek”, Tayyip’in Tanrısı Para Tanrısı” sloganlarımız kitleler tarafından ilgiyle karşılandı, zaman zaman izleyen insanlarımız sloganlarımıza eşlik ettiler. Bunun yanı sıra yürüyüş boyunca yaptığımız konuşmalarla Tayyipgiller’in F. Gülen Cemaatiyle birlikte, AB-D Emperyalistlerinin bir oyuncağı, bir taşeronu olduğunu dile getirerek “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi gidecekler”, sloganlarımızı haykırdık. Ayrıca Amerika yerlilerinden Seattle tarafından söylenmiş olan “İnsan Doğadan Uzaklaştıkça Kalbi Katılaşır” sözünü içeren pankartımız da büyük ilgi gördü.

Yürüyüş sonlanıp alana girme anı geldiğinde coşkumuz daha da arttı. Kızıl ve görkemli bayraklarımızla sloganlar eşliğinde miting alanına girdik. Miting sırasında yapılan konuşmalarda Tayyipgiller’in hırsızlıkları, doğa katliamları, yağmaları teşhir edildi. Ayrıca Gezi Direnişi’mizde şehit verdiğimiz kahramanlar da hep bir ağızdan atılan sloganlarla anıldı.

Mitingin en ilgi çekici yönlerinden biri de halkımızın Gezi Direnişi’nde ortaya koyduğu “orantısız zekâ”yı tekrar sergilemesi oldu. İnsanlarımız, ayakkabı kutularından yazarkasaya kadar birçok araçtan yararlanarak bu vurguncular güruhunun hırsızlıklarına mizahi bir tarzla gönderme yaptı.

Tüm bunlar göstermektedir ki Tayyipgiller’in 11 yıldır sürdüğü tatlı vurgun hayatı artık sona yaklaşmaktadır. İnsanlarımız da bunun farkında olduğundan daha bir moralli ve heyecanlıdır. Biz de mitingden bu olumlu hava ve heyecanla ayrıldık. 22.12.2013

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz