İsdemir İşçisi Yalnız Değildir!

30.07.2013
505
A+
A-


Çelik-İş Sendikası’na üye İSDEMİR İşçileri iş güvencesi ve ücretlerinin artırılması talebiyle Demir Çelik Fabrikasında 15 Temmuz gününden itibaren greve başladı.

Çelik-İş Sendikası ile İSDEMİR Genel Müdürlüğü arasında 7 ay süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması, fabrika yöneticilerinin işçileri sendika dışında sözleşme imzalamaya zorlaması greve gidilmesinde etkili olmuş ve işçiler grev kararı almıştır. Kararın alınmasından sonra 15 Temmuz günü İskenderun ilçesinde İSDEMİR İsmail Akçakmak Kapısı’nda saat 08.00’da aileleriyle birlikte fabrika önünde toplanan 4 bin işçi, örgütlü bulunan sendikanın aldığı karara uyarak, grevi başlattı. İşçiler fabrikanın önünde çadırlarını kurarak beklemeye başladı. Grevlerinin 15’inci gününde Halkın Kurtuluş Partililer olarak İSDEMİR işçilerinin yalnız olmadığını, isteklerinde haklı olduklarını ve İşçi Sınıfımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek amacıyla grevdeki işçileri ziyaret ettik. İşçilerin sıcak karşılamalarıyla Grev Çadırlarına geçtik.

Grev Çadırında Halkın Kurtuluş Partisi İskenderun İlçe Başkanı Ali Görülmez bir konuşma yaptı ve HKP’nin İşgallerden, Grevlerden, Direnişlerden gelen geleneğiyle İşçi Sınıfının daima yanında yer aldığını, İSDEMİR İşçilerinin haklı taleplerini ve mücadelelerini desteklediğimizi, mücadeleleri zafere ulaşana kadar yanlarında olacağımızı belirterek, İşçi Sınıfı istedikten sonra haklı mücadeleleri er geç zaferle taçlanır, dedi.

İSDEMİR İşçileri adına Çelik-İş Sendikası’ndan Örgütlenme Sorumlusu ve Mali Sekreter arkadaşlar söz alarak fabrikada üretimin tamamen durdurulduğunu, 5 bin 300 işçinin tamamının greve katıldığını belirttiler ve morallerinin çok yüksek olduğunu, ziyaretlerine gelen sivil toplum örgütleri ve partilerin desteklerinin kendilerine daha fazla moral kazandırdığını dile getirerek desteğimizden dolayı teşekkür ettiler.

 

Yaşasın İSDEMİR Grevi!

İSDEMİR İşçisi Kazanacak!

 

İskenderun’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz