Ethem, Mehmet, Abdullah ve Ali İsmail’ler öldüler ama onlar milyonlar olarak geri geldi…

16.07.2013
570
A+
A-

Gezi Direnişi ile Tayyipgiller’in kolu kesildi; kesilen kol yerine gelmez!

Ethem, Mehmet, Abdullah ve Ali İsmail’ler öldüler ama onlar milyonlar olarak geri geldi…

Hem de daha da kinlenmiş, bilenmiş olarak!..

28 Mayıs’ta başlayan Gezi Parkı Direnişi, içerisinde sayılamayacak denli zaferler üretti. En başta Ortaçağcı Tayyipgiller’in yürekleri korkuyla doldu. Uykuları haram oldu. Bu ülkenin babalarının çiftliği olmadığını, halkların da koyun olmadığını anladılar.

Halklar ise yılların öfkesiyle, aşağılanmışlığıyla, ölümden öte köy yok, yaşadıklarımız ölümden beter zaten diyerek çıktı sokaklara, haykırdı nefretini, aştı korku duvarını, gördü gücünü, gösterdi dosta da düşmana da.

Korkak hain, savaş kurallarını dahi çiğneyerek saldırdı saltanatını sürdürmek için. Daha yaşını doldurmamış bebeklere, 80 yaşındaki ninelere-dedelere, tekerlekli sandalyeye mahkûm insanlara, doktorlara, hastanelere, ibadethanelere gaz bombalarıyla, tazyikli kimyasal sularla… Yetmediğinde zavallı müritlerinin eline tutuşturduğu çivili sopa, demir sopa, pala, tabancayla ama orta yerde değil, tenhada, tek başına sıkıştırarak…

Ali İsmail Korkmaz’ı da böyle katletti Tayyipgiller ve onların müritleri. Tenha bir sokakta polisle birlikte sıkıştırarak… Bir kişinin üzerine 7-8 kişi çullanarak.

Hastaneye giden Ali İsmail’i tarikatın örümcek ağlarıyla örülmüş, asalak kurtlarıyla beynini yemiş sözde doktor, dalga geçer gibi bir şeyin yok senin, git polise ifade ver, diye yönlendirmiş ve Ali İsmail cinayetinin maddi faillerinden biri haline gelmiştir. Asli manevi faili Tayyipgiller iktidarının tümüdür.

Vahşi saldırı görüntüleri yok edilmiştir. Ali İsmail’in ölümü, kim vurduya getirilmeye çalışılmış, hatta daha da ötesi Eskişehir Valisi tarafından, arkadaşları tarafından öldürüldüğü bile iddia edilmiştir, hiç utanıp sıkılmadan.

Ethem’in katili polise neredeyse beraat talep eden savcılar olduğu sürece katiller istedikleri gibi at koşturacaklarını zannediyorlar. Yanılıyorlar.

Ankara Halkı, Ali İsmail’in katlini protesto etmek ve Ali İsmail’i anmak için 11 Temmuz’da, saat 19.00’da Demirtepe’de toplandı. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı boyunca Güvenpark’a yürüyerek acısını, katili bildiğini, hesap sorulacağını haykırdı.

“Hepimiz Ali’yiz, Öldürmekle Bitmeyiz”, “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Ağlama Anne, Evlatların Burada” sloganlarıyla Antakya’nın Gezi Direnişi’ne verdiği ikinci şehidine, ailesine, Antakya Halkına selam gönderdi. Söz verdi: “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz