Ege’deki Adalarımızın işgalini Türk Bayrağını yırtmaya kadar vardırdılar

02.02.2020
637
A+
A-

Türk Ordusu’nun başına çuval geçirdiler, sesiniz çıkmadı, sesiniz çıkmadığı gibi bir de dalga geçtiniz, ulusal onuru korumak isteyenlerle, “Ne notası veriyorsun? Müzik notası mı?” diyerek.

Gözümüzün önünde Ege’deki Adalarımız birer birer işgal edildi Yunan Askeri tarafından, kılınızı kıpırdatmadınız.

Lozan Antlaşması’na göre silahlanma yasağı vardı Ege’deki adalarda; Yunanistan silahlandırdı, füzeleri yerleştirdi, füzelerin yönünü İzmir’e çevirdi, görmezlikten geldiniz.

İşgal etmekle kalmadı Yunanistan Devleti, dalga geçercesine mangal partileri düzenlediler adalarımızda, kokusu İzmir’e, Aydın’a kadar geldi, almadınız işgalin kokusunu, burunlarınızı tıkadınız.

Yetmedi bütün yaptıkları Yunanistan Devletinin, bir de küfür yediniz yetkili ağızlarından, ar damarınız çatlamıştı bir kere, sineye çektiniz kamuya mal olan küfrü, sağıra yattınız, duymazlıktan geldiniz.

Bizim topraklarımıza, bizim olan Adalarımıza, belki de dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş biçimde son Başbakan Milyar Ali pasaport alarak girebildi, rahatsız olmadınız.

Adaların işgalini sürekli gündeme taşıyan namuslu, onurlu, gerçek Mustafa Kemal Askeri Ümit Yalım’a, Vatan Topraklarımızın Yunanistan tarafından işgal edilmesini gerçek devrimci, gerçek Yurtsever olmanın gereği olarak sürekli gündemde tutan, işgale karşı Yunanistan Devleti dâhil olmak üzere bu işgale göz yuman AKP’giller hakkında davalar açan, mitingler, basın açıklamaları yapan, paneller düzenleyen Halkın Kurtuluş Partisi’ne karşı üç maymunu oynadınız. Görmezlikten, duymazlıktan, bilmezlikten geldiniz.

Ve maalesef durum, Neo Nazi Altın Şafak eski üyesi, faşist, katil itin birinin Türk Bayrağını yırtma noktasına kadar geldi:

“Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda konuşan Yunanistan’ın ırkçı vekili Loannis Lagos bir alçaklığa imza attı. Kürsüye elinde Türk bayrağı ile çıkan Loannis şaşkın bakışlar arasında ‘Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz.’ diyerek Türk Bayrağı’nı yırttı.”

Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un hep söylediği gibi Yunanistan’ın ulusal kimliğini Türk düşmanlığı üzerine kurmasının meyvesidir Faşist Lagos. Geçmişi, atfedilen suçlar bu tür davranışlara uygun bir tip olduğunu da gösteriyor:

“AP’de ise bağımsız milletvekili olarak görev yapan ırkçı Lagos’un, Altın Şafak Partisi üyesi olduğu yıllardaki faaliyetleri nedeniyle Yunanistan’da iki kez tutuklandığı belirtiliyor.

“Yunanistan’daki terörle mücadele birimince gözaltına alınan Lagos’un, 2019’da, 2013’’te işlediği saldırı suçundan dolayı da 8 ay hapis cezasına mahkûm edildiği vurgulanıyor.

“Lagos’’un 2013’te Atina’da öldürülen faşizm karşıtı müzisyen Pavlos Fissas davasında da ismi geçiyor.

“Altın Şafak Partisi’nin lideri Nikos Mihaloliakos ve aralarında Lagos ile başka milletvekillerinin de bulunduğu 69 sanık, Yunanistan Kamu Düzeni Bakanlığının talimatıyla başlatılan soruşturma sonucunda suç örgütü yönetme ve örgüte üye olmayla ırkçı saldırı suçlamalarıyla 2013’ten beri yargılanıyor.

“Lagos, geçmişte aynı zamanda şantaj, haraç toplama, kadın ticareti, çek senet tahsilâtı ve ruhsatsız silah kullanmakla da suçlanmıştı.”

Ve bu karanlık tip, Yunanistan’ın Avrupa Parlamentosu milletvekili… Ne kadar seçici davranmışlar, herhalde çok aramamışlardır.

Her şey dünyanın gözü önünde oldu ya, halklar bayrağa duyarlı ya. Ardı arkasına kınama mesajları. Hem Yunanistan’dan, hem Avrupa Parlamentosu’ndan, hem de Türkiye’den.

“Avrupa Parlamentosunun (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, AP’de Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a tepki göstererek, ‘Bu üzücü hadiseyi hiçbir gerekçe haklı kılamaz’ açıklamasında bulundu.”

Peki neredeydiniz, Bayrak olayına kadar?

Neredeydiniz o bayrağın kaynağı Vatan Topraklarımız Yunanistan tarafından işgal edilirken?

Peki, o faşistin bu hareketine gerekçe gösterdiği Suriye’den gelen mülteciler sorununu Avrupa Birliği Emperyalistleri ağababaları ABD ile birlikte yaratmadı mı?

Suriye Halkı katledilirken, Suriye darma duman edilirken neredeydiniz?

“Yunan Dışişleri Bakanlığı az önce bir açıklama yaparak ırkçı Lagos’un Türk Bayrağı’nı yırtmasını şiddetle kınadığını belirtti. Açıklamada, ‘Yunanistan Türkiye’nin sembolü olan bayrağa karşı saldırıyı her şekilde kınamaktadır. Neo-Nazilerin kabul edilemez eylemleri, Yunanistan ve Avrupa geleneklerinden uzaktır ve bugün halen mahkemelerde sanık olan ‘Altın Şafak’ın reklamını yapma gayretidir. Yunan halkı oylarıyla ‘Altın Şafak’ı parlamento dışında bırakmıştır. Neo-Naziler sadece kendilerini temsil ederler’ denildi.”

Tamam güzel kınıyorsunuz da, ırkçı diyorsunuz, Neo-Nazi diyorsunuz, peki bilmiyor musunuz, ulusal kimlik bir halkın düşmanlığı üzerine oturtulursa böylesine kafayı Türk Düşmanlığıyla bozmuş bir faşistin ortaya çıkabileceğini?

Bir de diyorsunuz ki utanmadan “‘Yunanistan Türkiye’nin sembolü olan bayrağa karşı saldırıyı her şekilde kınamaktadır”.

Yapmayın, güldürmeyin insanı. Bayrak Sembol tamam da Türklerin Toprağı, Türklere kutsal değil mi? Ne hakkınız var o toprakları işgal etmeye?

Ama siz de haklısınız. İşgal ettiren AB-D Emperyalistleri. Bu topraklarda da AB-D Emperyalistlerinin iktidara taşıdığı AKP’giller bu haydutların dediğinden dışarı çıkamaz. Ve bu haydutlar, kalmak istiyorsanız iktidarda sesinizi çıkartmayacaksınız, dediler. Türküm diye ortada dolananlar çıkartmazsa, çıkartamazsa sesini, zaten Megali İdea (Büyük Yunanistan) hayalini gerçekleştirmek için fırsat kollayanlar da, ellerini kollarını sallayarak yığarlar askerlerini adalarımıza.

Türkiye’den “çok sert” açıklamalar varmış güya…

Dışişleri Bakanı Çavuşun oğlu:

“Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli. Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek! AP’nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz.”

Ve AKP Sözcüsü Çelik Ömer:

AP’de bayrağımıza saygısızlık yapan faşist Yunan milletvekili sadece kendi karaktersizliğini göstermiş oldu. Şanlı bayrağımızın temsil ettiği şerefi anlaması mümkün olmayan ırkçı ve zehirli kafalar yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremezler.”

Ey AKP’giller’in bütün takım taklavatı; sizleredir sözümüz!

Sizler; bu vatan topraklarına uzanan elleri kıran, bu ülkenin kadınlarına tecavüz eden insanlıktan çıkmış canileri denize döken, bütün değerlerini ayakları altına alarak ezmeye çalışan Emperyalist Yedi Düveli gemilerine bindirip inlerine gönderen Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderlerini, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü başta olmak üzere bütün Kuvayimilliyecileri, kendi meşrebinizce aşağılıyorsunuz. Onlara “iki ayyaş”, diyorsunuz. Mustafa Kemal’a; “ölmüş inek” diyorsunuz.

Nasıl inansınlar şimdi bu halk sizin samimiyetinize? Nasıl inansınlar gerçekten ulusal onur taşıdığınıza…

O yiğit insanlar kadar değil, onların tırnağı bile olabilmiş olsaydınız bugün Yunanistan’a o vatan topraklarını işgal ettirmezdiniz.

Siz AKP’giller’de, Kuvayimilliyecilerde olan cesaret vatanının milyonda biri olmuş olsaydı, canınızı verirdiniz ama atalarımızın bizlere armağanı, her bir parçasında kanımız, alınterimiz olan topraklarımızı Yunanistan’a peşkeş çekmezdiniz.

O yüzden halkımıza yönelik olarak şov yapmayın. Neyseniz o olun. Kökeniniz sizin Tefeci- Bezirgânlık. Hayaliniz ümmetçi bir toplum. Sizde isteseniz de olmaz olamaz ulusal değer, ulusal haklar, ulusal duygular.

Yok, öyle değiliz biz, diyorsanız haydi bakalım o zaman size hodri meydan!

Madem diyorsunuz “Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek”, dalgalandırın o bayrağı Ege Adalarındaki Vatan Topraklarında.

Bunlar dalgalandıramaz o bayrağı Vatan Topraklarımızda. O toprakları parça parça Yunanistan’a peşkeş çeken kendileri.

Ne uğruna?

İktidarda biraz daha kalarak son vurgunlarını vurma uğruna. Bunlardan kurtulmadığımız sürece hiçbir ulusal onur, gurur kalmayacak, gün yüzü görmeyecek halkımız. Son 18 yıldır olduğu gibi hep rencide edilecek halkımızın uğruna canlarını verdiği değerleri. Artık indirme zamanı suratlarındaki Müslüman maskesini. Gerçek suretlerini halkımıza gösterme zamanı.

AB-D Emperyalist Haydutları deliğe süpürmüyorlar, sürekli kullanıyorlar AKP’giller’i. Türk Ordusu’nu bitirmek için kullandılar. Mustafa Kemal’i Halkın gönlünden silmek için kullandılar. Libya’yı, Suriye’yi, Irak’ı bölmek için kullandılar. Kıbrıs’ı kendilerine doğal hava limanı yapmak için kullandılar. Montrö’yü delmek için kullandılar. O yüzden hep arkalarında oldular AKP’giller’in, AB-D Emperyalistleri. Bu emperyalist Haydutlardan aldıkları destekle de 17 yıldan beri zulüm ve ihanetlerine, hiç hız kesmeden devam edebiliyorlar.

Ve zaman artık AB-D Emperyalistlerinin gazını ve o gazla hareket eden AKP’giller’in hızını kesmenin zamanı. An geçirmeksizin. 31.01.2020 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz