Düşman gördükleri ulus devletlerden biri de Türkiye’ymiş

26.09.2018
625
A+
A-

ABD Emperyalist Haydudunun en önde gelen ajan örgütü CIA’nın işkence etmekten zevk alan yeni şefi Gina Haspel kesince ifadelendirdi ki; bu alçaklar Türkiye’yi de hedeflerine koydukları hasım devletler kapsamı içinde görüyormuş.

Ve bundan sonraki süreçte, özel olarak bu hasım devletler üzerinde çalışacaklarmış…

Bunun zaten bilinmeyen bir yönü yoktu. Adamlar 2003 yılında en yetkili ağızlardan ifade ettiler; “Ortadoğu’da 22 ülkenin sınırları değiştirilecektir. Onların haritaları bozulup yeniden çizilecektir.”, diye.

“BOP” adını verdikleri, bu stratejik hedeflerini ifade eden anlayışlarının haritasında, Türkiye de üç parçaya bölünmüş olarak gösterilmekteydi. Yani mevcut Türkiye Cumhuriyeti ortadan kaldırılacak, onun yerini üç ayrı devlet alacaktı.

İşte yeni CIA Şefi de, aşağıda okuyacağımız Washington Post’ta yer alan, göreve gelişinden bu yanaki ilk basın açıklamasında Türkiye’yi de hedeflerindeki hasım devletler arasında gördüklerini açıkça ortaya koydu.

Washington Post’taki açıklamasının ilgili bölümleri şunlardır:

***

The CIA is returning its central focus to nation-state rivals, director says

The Central Intelligence Agency is rededicating itself to the kinds of missions that defined the agency for most of its seven-decade existence, focusing on foreign nations that challenge or threaten the United States, its director said here Monday.

In her first public remarks since being confirmed in May, Gina Haspel laid out her plan to return the agency to the work that was at the heart of its espionage mission before the attacks on Sept. 11, 2001, which transformed the CIA into a paramilitary organization that conducted lethal operations against terrorists around the word.

(…)

The CIA’s spies and analysts will “invest more heavily in collection against the hardest issues,” Haspel said. She didn’t name specific countries, but the agency has set up new centers to collect intelligence on Iran and North Korea and has been focusing its assets on major powers such as Russia and China, according to intelligence officials.

“Our efforts against these difficult intelligence gaps have been overshadowed over the years by the intelligence community’s justifiably heavy emphasis on counter­terrorism in the wake of 9/11,” Haspel said. “Groups such as the so-called Islamic State and al-Qaeda remain squarely in our sights, but we are sharpening our focus on nation-state rivals.”

(…)

Haspel also said that recruiting and retaining officers with foreign language expertise would be among her priorities, particularly recruits who speak Arabic, Chinese, Farsi and Turkish. 

Türkçesi:

CIA Direktörü, kuruluşun ana odağını yeniden rakip ulus devletlere yönelteceğini söyledi

CIA Direktörü Gina Haspel Pazartesi günü, kuruluşun, faaliyet gösterdiği yaklaşık 70 yıllık sürecin büyük bölümünde kendisini tanımlayan misyonlara geri döneceğini, Birleşik Devletler’e meydan okuyan ya da onu tehdit eden yabancı devletlere odaklanacağını ifade etti.

Mayıs ayında atandıktan sonra ilk basın açıklamasını gerçekleştiren Haspel, CIA’yı dünyanın dört bir tarafında teröristlere karşı ölümcül operasyonlar gerçekleştiren paramiliter bir örgüte dönüştüren 11 Eylül 2001 saldırılarından önce casusluk görevinin kalbinde yer alan işlere yeniden döndürme planını açıkladı.

(…)

Haspel, CIA ajanlarının ve analistlerinin “en zor meselelerle ilgili bilgi toplamaya daha fazla yatırım yapacağını” dile getirdi. Doğrudan ülke isimleri vermedi fakat kuruluş İran ve Kuzey Kore’yle ilgili istihbarat toplamak için yeni merkezler kurdu ve istihbarat yetkililerine göre asıl dikkatini Rusya ve Çin gibi büyük güçler üzerinde yoğunlaştırdı.

Haspel şunları dile getirdi:

“Bu istihbarat boşluğuna karşı çabalarımız yıllar içerisinde istihbarat topluluğunun haklı olarak 9/11’den sonra terörizm karşıtı faaliyetlere ağırlık vermesiyle gölgelendi. Sözde İslam Devleti ve El-Kaide’yi sıkıca gözlem altında tutacağız fakat dikkatimizi artık rakip ulus devletlere yönlendiriyoruz.”

(…)

Haspel aynı zamanda Arapça, Çince, Farsça ve Türkçe konuşan, yabancı dil konusunda uzman görevlileri işe almanın ve var olanları teşkilatta tutmanın da öncelikleri arasında yer aldığını belirtti. (https://www.washingtonpost.com/world/national-security/the-cia-is-returning-its-central-focus-to-nation-state-rivals-director-says/2018/09/24/4b884cae-bfeb-11e8-92f2-ac26fda68341_story.html?utm_term=.2bedb297d750)

***

Görüldüğü gibi, bir kadın olmasına rağmen CIA’nın başına getirilebilecek denli acımasız bir zalim olan Gina Haspel, hedeflerini gizlemeden ortaya koyuyor.

11 Eylül 2001 sonrasında 17 yıl El Kaide ve türevleriyle ilgili çalışmalara odaklanmıştık, onları ön plana almıştık, diyor. Ama, 17 yıl sonra artık yeniden 70 yıldan bu yana hep yapageldiğimiz gibi, kendimizce düşmen belirlediğimiz ulus devletlere odaklanacağız artık. Onları geriletmeye, etkisizleştirmeye, çökertmeye çalışacağız…

Peki, kimmiş ABD’nin ve CIA’nın düşman gördüğü ulus devletler?

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti.

İşte bu ulus devletleri gerileterek, önlerine set çekerek etkisizleştirebilmek ya da çökertebilmek için de, bu ülkelerin dillerini bilen yeni ajanlar göreve alıp yetiştireceğiz, diyor.

Yani bu ülkeler içine mebzul miktarda ajan yerleştirerek onların her birimlerini dakikası dakikasına izleyeceğiz ve onlara karşı uygun operasyonlar gerçekleştireceğiz, diyor.

Dikkat edersek, arkadaşlar; cani kadın İspanyolca ya da Portekizce bilen ajanlara ihtiyaçları olduğunu belirtmiyor. Çünkü o dilleri bilen zaten dünya kadar ajan ellerinde mevcuttur.

Bütün bu gerçekler oportada dururken, hâlâ ABD Emperyalist Haydut Devleti’ni ve onun sadık müttefiki AB Emperyalist Devletlerini dost ve müttefik olarak gören bizdeki gafil ya da hainlere ne demeliyiz arkadaşlar…

Gafillere; uyanın, gerçekleri görün. Dostun düşmanın kim olduğunu anlayın. Siz insansınız. Zihninizi işletin biraz. Ve olaylara yönelin, onları algılamaya, kavramaya, değerlendirmeye çalışın, diyebiliriz.

Hainlere gelince; onlar iradi olarak yoldan çıktıkları için, çıkarları için vatanlarını ve halklarını sattıkları için, en ağır cezayı işlemiş bulunmaktadırlar zaten. İnsan olmaktan, namuslu bir hayat sürmekten kendi seçimleriyle vazgeçen bu insan sefaletlerine de deriz ki;

İşlediğiniz suçlar yanınıza kalmayacak. Hepiniz tek tek enselenip, hukukla çalışan mahkemeler karşısına çıkarılacaksınız. Ve hak ettiğiniz cezalarla mutlaka karşılaşacaksınız!

ABD Emperyalist Haydut Devlet ise, gün gelecek insanlığa karşı işlemiş bulunduğu bu ağır suçlardan dolayı dünya halkları tarafından lanetlenecek.

Ve de Tarihteki lanetli yerini kesinkes alacak…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

26 Eylül 2018

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

ETİKETLER: ,
İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz