Che Guevara Yoldaş yaşıyor, Kurtuluş Partililer savaşıyor!

09.10.2022
283
A+
A-

Bugün, gerçek adıyla Ernesto Guevara de La Serna, dünya halkları tarafından tanınan ismiyle Che Guevara’nın, Ölümsüz Devrimci, Kahraman Gerilla Che’nin bedence aramızdan ayrılışının elli beşinci yıldönümü…

Aradan geçen 55 yılda Che Yoldaş’ın mücadele bayrağını devrettiği biz Gerçek Devrimciler, onun inancına inanç katarak, kahramanlığından esinlenerek insanlık adına ömrünü adadığı mücadeleyi, sosyalizm mücadelesini sürdürüyoruz. Selam olsun Küba Devrimi’nin “Başkomutan” Fidel Yoldaş’la birlikte iki önderinden biri olan Che Yoldaş’a!

Che Yoldaş,  Kurtuluş Partililer olarak bizlerin, Üç Vatanımızdan biri olduğuna inandığımız, bir devrimcide olmazsa olmaz bir nitelik olarak gördüğümüz “Cesaret Vatanı”na sahip olmanın en güzel örneklerinden biridir. Hatta Che Yoldaş, Cesaret Vatanı’nın en yiğit savaşçılarındandır. Bu yüzdendir ki 55 yıldır mücadelesinin ateşi hiç sönmemiş, bu ateş emperyalizme karşı mücadelede devasa bir yangına dönüşmüştür.

İşte bu yüzden Başhaydut ABD Emperyalistlerinin Che Yoldaş’ımızdan ölümünün ardından bile korkmaya devam etmesinde şaşırtıcı bir durum yoktur. Che Yoldaş’ın Fidel Yoldaş’la birlikte ABD Emperyalist Haydutlarına karşı Küba Halkına kazandırdıkları zaferin korkusu, günümüzde hâlâ bir karabasan gibi boğazlarını sıkmaktadır emperyalist haydutların. Che Yoldaş’ın kahramanlık mirasının varisleri olarak biz Gerçek Devrimciler de yeryüzünde alınterinin karşılığını alamayan tek bir emekçi, karnı aç bir çocuk, ezilen tek bir yoksul kalmayıncaya dek yılmadan, bıkmadan savaşmaya devam edeceğiz!

Bugün, Che Guevara Yoldaş’ımızın “İnsan Soyunun Başdüşmanı” olarak tanımladığı ABD Emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçilerine karşı; Che Guevara Yoldaş’ımızın Batista Diktatörlüğü’ne karşı savaşırken kuşandığı inançla mücadele etmeye devam ediyoruz. Dünya halklarının başına zulümden ve kötülükten başka hiçbir şey getirmeyen ABD, AB Emperyalistleri ve yerli işbirlikçilerine karşı bu ülkenin gerçek Antiemperyalistleri olarak mücadeleyi büyütüyoruz. Eninde sonunda da kazanacağız çünkü Che Guevara Yoldaş ve onun Yoldaşları; Amerika Kıtası’nda, kapitalizmin ve faşizmin kanlı elleriyle çevrili olmalarına rağmen sosyalist bir ülke inşa ederek sosyalizmin bu elleri kırmaya muktedir olduğunu, devrimin sömürüye galip geldiğini göstermişlerdir.

Bilindiği gibi Che Yoldaş’ın mesleği doktorluktu. Yoldaş’ımız bir doktor olarak kapitalizmin hastalıklı ve krizler yaratan  bir sistem olduğunu fark etmiş, Küba’da bu kanser düzenin ilerlemesini durdurmak için devrim mücadelesinin bayrağını en önde taşımış, yani bir anlamda Küba’nın hastalığını sosyalizm ilacıyla iyileştirmiştir. Çünkü hep söylediğimiz gibi sosyalizm, çok derdin tek ilacıdır.

Fidel Yoldaş ve Kahraman Gerilla Che Yoldaş’ın Yankee’nin burnunun dibinde emperyalizmi dize getirdiği Küba örneğinden yola çıkarak bizler de devrimci pratik birikimimize katkıda bulunacağız ve onların mirasından dersler çıkararak Türkiye’deki devrimci kavgaya daha büyük bir inançla sarılacağız. Kurtuluş Partililer olarak bizler bugün, Che Guevara’nın ve onun yoldaşlarının mücadelesini en iyi anlayanlarız, onların Türkiye’deki yegâne mirasçılarıyız.

Che Guevara Yoldaş’ımızın adını mücadelemizin her alanında yaşatmaya devam edeceğiz!

Biz devrimciler var olduğu sürece Che Guevara Yoldaş da var olacaktır!

Eli kanlı AB-D Emperyalistleri tarafından bedenen katledilmesi, Che Yoldaş’ın manevi varlığını ortadan kaldıramamıştır, kaldıramayacaktır. Dolayısıyla emperyalistler bir defa daha devrimcileri asla öldüremeyeceklerini görmüşlerdir.

Kahraman Gerilla Che’nin ardından milyonlarca devrimci doğdu, milyonlarcası daha doğacak ve eninde sonunda emperyalizmi döktüğü kanda boğacaktır!

Hasta la victoria siempre!

Zafere kadar daima savaşacağız!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm!

Che Guvara Yoldaş Ölümsüzdür!

9 Ekim 2022

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz