DİSK/Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’ndan Filistin Halkına ve tüm dünya halklarına dayanışma mesajı

25.07.2014
785
A+
A-

Sevgili Yoldaşlarım;
Gençliğimden beri Filistin davasını kendi davam gibi gördüm. Terörist devlet İsrail ne zaman Filistin’de masum insanları katletse, kalbimin derinliklerinde her zaman en büyük acıyı duydum ve o kanlı zalimlere karşı büyük bir kin besledim.
Bu günlerde kanlı eller yine Filistin halkının üzerinde. Ve onlar ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi emperyalist ülkelerden destek görüyorlar. Sahilde oyun oynayan çocukları bile katlediyorlar.
Bu soykırıma karşı hiçbir şey olmamış gibi davranmamız imkansızdı. Katliamın başından beri terörist devlet İsrail’in Filistin halkına karşı giriştiği katliamları lanetlemek için tepkilerimizi gösterdik.
Konfederasyonumuz DİSK’in aldığı karar çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yanında işyerlerinde İsrail’i lanetleyen bildiriler okuduk.
Bunun dışında Nakliyat-İş Sendikası olarak İstanbul Topkapı’da Türkiye’de ilk ve tek olmak üzere, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için 1000 üyemizle iş bıraktık ve bir eylem gerçekleştirdik. O eylemde Gazze’deki katliama karşı kızgınlığımızı haykırdık ve terörist ülke İsrail’in bayrağını yaktık.
Çarşamba günü İstanbul’daki İsrail konsolosluğuna bir yürüyüş gerçekleştirdik ve burada bir basın açıklaması yaptık. Basın açıklamamızda birçok basın kuruluşu vardı ve eylemimizle ilgili haberler birçok internet sitesinde yayınlandı. Öfkemizi göstermenin bir yöntemi olarak, polis tarafından yoğun biçimde korunmakta olan konsolosluk bahçesine ayakkabılarımızı fırlattık ve işçiler burada da İsrail bayrağı yaktılar. Ayrıca Konya’da da terörist İsrail’i lanetlemek için bir eylem gerçekleştirdik.
Sevgili Yoldaşlarım,
Özgür Filistin mücadelesi kazanılana kadar Filistin Halkıyla dayanışmamız sürecek. Acılarınızı paylaşıyoruz ve dayanışmamızı dile getiriyoruz. Sizin mücadeleniz bizim mücadelemizdir.
Yaşasın Özgür Filistin
Gazze’ye Özgürlük!

Ali Rıza Küçükosmanoğlu
DISK/Nakliyat İş Genel Başkanı

***

Dear Comrades;
I have regarded the freedom struggle of Palestinian People as my own struggle since my youth. Whenever the terrorist state Israel killed the innocent people in Palestine, I always felt the deepest sorrow in my heart and I always had a big resentment against those bloody tyrants.
The bloody hands of those tyrants are on Palestinian People again these days. And they are helped by such imperialist states as USA and the states in European Union. They are killing even the children playing on the beach.
Against this genocide, it is impossible for us to go on living as if there was nothing wrong. From the beginning of the massacre, we have shown our reactions against this genocide to curse the terrorist attacks on Palestine by the terrorist state Israel.
Within the frame of the decision taken by our confederation, DİSK, we read the declaration written to curse the slaughter of Israel in workplaces in all over our country.
Apart from this, as Nakliyat-Is Trade Union, we stopped working and made a demonstration in Topkapı, Istanbul with our 1000 members. It was for the first and only time in Turkey that the workers stopped working to protest Israel’s attacks on Gaza. In that demonstration, we shouted our anger about the massacre in Gaza and burnt the flag of terrorist state Israel.
On Wednesday, we made a march to Israel Consulate and made a press release there in Istanbul. There were a lot of press associations in that demonstration and it was published in a lot of internet sites. As a means of showing our anger, we throw our shoes to the garden of consulate that was highly secured by riot police forces and the workers burnt Israel flag again. We also made a protest in Konya to curse terrorist Israel.
Dear Comrades,
Our solidarity with the Palestinian people will continue until Free Palestine struggle is won. We share your sorrows and we declare our solidarity with Palestinian People. Your struggle is our struggle.
Long live Free Palestine!
Freedom for Gaza!

Ali Rıza Küçükosmanoğlu
Persident of DISK/Nakliyat-Is Union

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz