29 Ekim’de coşkuyla alanlardaydık

29.10.2018
616
A+
A-

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet bu yıl 95’inci yılını doldurdu. AB-D Emperyalistleri ve yerli uşakları tarafından tüm kazanımları kerte kerte ortadan kaldırılan Cumhuriyet’in kuruluş yıldönümleri, artık ülkemizde bayram havasında kutlamalardan uzak geçiyor. Cumhuriyet Bayramı, uğruna mücadele edilip yeniden kazanılacak olan Cumhuriyet’e sahip çıkmanın, onun düşmanlarına meydan okumanın bir vesilesi durumuna geldi.

HKP olarak biz de, her yıl olduğu gibi 29 Ekim’i alanlarda geçirdik.

 

İstanbul/Kadıköy

HKP İstanbul İl Örgütü olarak Kadıköy’de kutladık Cumhuriyet’in 95’inci yılını.

“Saltanata Karşı Yaşasın Cumhuriyet”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarıyla başlayan eylemimize halkımızdan da büyük ilgi vardı.

İkinci Kuvayimilliye ruhu ayakta

Basın açıklamasında “Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda emperyalistler ve yerli satılmışların başına ne geldiyse; eninde sonunda Biz İkinci Kuvayimilliyecilerin önderliğinde verilecek İkinci Kurtuluş Savaşı’mızın sonunda da AB-D Emperyalistlerinin ve günümüzün Vahdettin’leri, Damat Ferit’leri, Nemrut Mustafa Paşa’ları, Ali Kemal’leri olan AKP’giller’in başına da aynısı gelecek, bu sefer bir daha gelmemek üzere inlerine gönderileceklerdir.

Kimsenin şüphesi olmasın ki;

Bin yıldır kardeşçe yaşayan Türk ve Kürt Halkının arasına nifak tohumları ekenler,

Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenler,

Ege’de bize ait olan Adaları Yunanlılara peşkeş çekenler,

Birinci Kuvayimilliyeciliğimizin Önderlerine “ölmüş inek”, “iki ayyaş” diyenler,

Gerçek İslam ile uzaktan yakından ilgisi olmayan CIA İslamı ile Halkların beynini uyuşturanlar,

Kamu mallarını talan edip Kaçak-Haram Saraylarda yaşayanlar,

Vatan Toprağını parsel parsel satanlar,

BİZ İKİNCİ KUVAYİMİLLİYECİLER SALTANATINIZI YIKACAĞIZ” denildi.

İstanbul halkı sloganlara katılarak Cumhuriyet’e sahip çıktığını gösterdi. Coşkulu biçimde başlayan eylemimiz coşkulu biçimde sona erdi.

 

İzmir

29 Ekim günü saat 15:00’te Konak YKM önünde basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamamızı Partimizin İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak yaptı.

Çolak, açıklamada Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın emperyalist yedi düvele ve onların uşakları olan Ortaçağcılara karşı bin bir olumsuzlukla, yokluk içinde kazanıldığını belirterek, sonrasında kapıdan kovulan emperyalistlerin bacadan girdiğini, şimdilerde ise ellerini kollarını sallayarak vatanımızda cirit attığını söyledi. Bu nedenle 29 Ekim’in Kuvayimilliye bayrağını yükseltme mücadelesi günü olduğunu vurgulayan Çolak, Mustafa Kemal’in “Gençliğe Hitabe”sinden alıntılar yaparak, Hitabe’deki uyarılarının tamamının gerçekleştiğini söyledi.

Tacettin Çolak artık yapılacak tek şeyin; Antiemperyalist, Antifeodal, Antişovenist İkinci Kurtuluş Savaşı vermek olduğunu belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Eylem “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekle” , “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganları ve İzmir Halkının alkışları eşliğinde sonlandırıldı.

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz