100 yıl önce Kurtuluş Savaşı yöneten Meclisi ABD uşaklığının merkez üssü haline getirmişsiniz ülen!

08.04.2023
215
A+
A-

Ülen Amerikan kuklaları!

100 sene önce dünyada ilk kez zaferle sonuçlanmış Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş bir Meclisi ne hale getirdiniz böyle!

O Meclisi tersyüz etmişsiniz, bre utanmazlar. Tersine çevirmişsiniz bütün değerleri. Emperyalizm karşıtlığını, emperyalizm uşaklığına dönüştürmüşsünüz.

200 üyeli Finlandiya Parlamentosunda bile, NATO’nun ülkelerini de içine alarak genişlemesine 7 üye ret oyu veriyor. Bu 7 üyenin 6’sı “Sol İttifak” (Left Alliance) adlı partinin üyeleridir. Biri de ırkçı, milliyetçi bir partinin lideridir.

TBMM’de yapılan aynı konudaki oylamada ful “Evet” oyu çıkıyor.

Ne diyor medya?

“Oylamaya katılan 276 milletvekilinin tamamı kabul oyu verdi.”

Bir tekiniz olsun ülen, bir tekiniz bile “Hayır” oyu veremediniz. Bu nasıl bir rezillik, utanmazlıktır böyle ya?..

Hadi AKP, MHP ve çömezleri zaten ABD projesi, ABD devşirmesi ve yapımı oldukları için, doğaları gereği davranıp Amerikancılık ve NATO’culuk doğrultusunda tavır koymuşlardır.

TESEV’ci, Sorosçu Kemal’in zıddına döndürüp Mustafa Kemal’lerin, İnönü’lerin kurduğu partinin tam karşıtı hale getirdiği Yeni CHP de dönüştürülmüş, tersyüz edilmiş şimdiki haliyle Amerika ve NATO seviciliği yönünde oy kullanmıştır. Daha önce de defalarca belirttik; Sorosçu Kemal yüzde yüz kesinliğe sahip bir gerçektir ki ABD devşirmesi ve ABD kuklasıdır. Eski CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in deyişiyle; “Amerikalılar Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getirmek için 2008’den itibaren çalışma başlatmışlardır, 2010’da da getirmişlerdir.” Sorosdaroğlu Kemal elbette yapımcılarına, efendilerine diyetini ödeyecektir, siyasi hayatı boyunca. Parti yönetimini de bütünüyle kendisiyle aynı kalibredeki ABD hizmetkârlarıyla doldurmuştur.

Oylama öncesi Mecliste CHP adına konuşan Ünal Çeviköz, ki CHP içinde Amerikan ajanlığı açısından en önde giden birkaç kişiden biridir, aynen şöyle diyerek “Yetmez ama evet” çekiyor:

“NATO bir ortak savunma örgütüdür. (…) NATO’nun kuzey kanadının daha da güçlenmesi için Finlandiya’nın üyeliğiyle birlikte İsveç’in de üyeliği elbette bütün NATO üyesi ülkeler tarafından arzu edilmekte. (…) dileriz ki ileride Türkiye ile İsveç arasındaki dostluğu da zedelemeyecek şekilde bir gelişme olur, olumlu bir gelişme olur ve İsveç de NATO’nun üyesi olur.”[1]

Amerikan uşaklığında öylesine heveskârlıkta bulunuyor ki bu hain; Türkiye’yi kendi kara sınırlarının içine hapsetmek isteyen ABD-AB Emperyalistlerini ve Ege’de 20 Adamızla 2 Kayalığımızı, Lozan’da bize bırakılmış olmasına rağmen işgal eden işgalci, saldırgan Yunanistan’ı haklı buluyor ve onların safında yer alıyor. Sorosçu Kemal’in kendiliğinden böylesi kallavi hainleri bulup parti yönetimine getirmesi bizce olası değildir. Sorosçuya yukarıdan, efendilerinden emrediliyor böylesi hainlerin CHP yönetimine getirilerek CHP’nin başının bağlanması.

Şunun Ege ve Akdeniz’deki Mavi Vatan’ımızla ilgili olarak yaptığı açıklamaya bir bakar mısınız, arkadaşlar?

“Mavi Vatan, tarifine baktığınız zaman, bu aslında egemenlik haklarının ötesinde bir alanı kapsayan ve bu şekilde egemenliğin daha geniş bir alana yayılmasını öngören bir kavram gibi. Mavi Vatan diye 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman biraz saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız.”[2]

Şimdi böylesi devşirilmiş, ajanlaştırılmış tipler kime çalışacak?

Türkiye’ye mi?

Elbette ki hayır; Emperyalist Haydut Amerika’ya ve Avrupa Birliği Emperyalistlerine…

Tayyipgiller’in sözcüsü Akif Çağatay Kılıç adlı ABD devşirmesi de Meclisteki oylama öncesi şöyle savunuyor NATO’yu:

“Finlandiya’dan bizleri izleyen ve takip eden, gerçekten yüksek sayıda insanlar var, temsilciler var, basın var. Dolayısıyla onlara da bizim de onayımızla beraber ‘NATO’ya hoş geldiniz’ diyebiliriz aslında bir şekilde.”[3]

ABD Haydudunun Süper NATO’sunun, Türkiye’de bilinen adıyla Kontrgerilla’sının parti görünümündeki paramiliter örgütü MHP de kuşkusuz efendisine karşı sadakatle hizmette bulunmakta kusur etmeyecektir ve etmemiştir de zaten, hep olduğu gibi. Onun sözcüsü olan İsmail Özdemir de aynen şöyle savunmuştur efendisinin NATO’sunu:

“Finlandiya’nın NATO üyeliği bizim açımızdan olumlu bir gelişmedir.”[4]

Yukarıda dediğimiz gibi, arkadaşlar; bunların böyle davranmaları doğaları gereğidir. Çünkü bunları devşiren de, iktidara getiren de, orada tutan da, orada oynatan da hep efendileri ABD Emperyalist Haydududur. Tabiî ki onun emrinden çıkamayacaklar, ona sadakatte ve hizmette kusur etmeyeceklerdir.

Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi PKK’nin legal plandaki temsilcisi HDP-Yeşil Sol Parti de yüzde yüz oranında ve kesinlikte ABD piyonudur, ABD kuklasıdır, ABD hizmetkârıdır. Güney illerdeki Kürt Gençlerine “Biji Serok Obama!” sloganı attıran utanmaz arlanmazlar bunlardır.

Yine Suriye’de, o ülkenin üçte birlik kısmını oluşturan topraklar üzerinde ABD hamiliğinde ve yönetiminde ikinci bir İsrail işlevi görecek Amerikancı Burjuva Kürt Devletçiğini kuran da yine bunlardır. Daha önce de belirttiğimiz gibi PKK, HDP ve Yeşil Sol Parti; nasıl ki Yunanistan ve Ermenistan ulusal kimliğini Türk düşmanlığı üzerine inşa etmişse, bunlar da aynen öyle siyasi ideolojilerini Türk ve Türkiye düşmanlığı üzerine inşa etmişlerdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi birkaç kez; 2020 yılında bunlar İsviçre’de, Türkiye düşmanlığıyla kafayı bozmuş Ermenilerle birlikte Sevr’in 100’üncü yıldönümünün kutlamasını yapıyorlar. Yani bunlar da Ermenistan ve Yunanistan gibi Sevr hayali görüyorlar düşlerinde hep. E tabiî ki bu hayallerine ulaşmak için de, Sevr’den hiç vazgeçmemiş bulunan ABD Emperyalist Çakalının ve onun BOP’unun Ortadoğu’daki en önde gelen savunucularıdır bunlar, Siyonist İsrail’le birlikte. Bu sebeple ABD Çakalının NATO’sunu savunmaları da bunlar için Tanrı buyruğu mertebesindedir.

Bunların sözcüsü Hişyar Özsoy da şöylesi bir aşağılık demagoji yaparak savunuyor efendisinin NATO’sunu:

“Hiçbir zaman askeri anlaşmaya ‘evet’ oyu vermiyoruz, her zaman ‘hayır’ diyoruz. İlk defa askeri bir anlaşmada böyle yapıyoruz. Şimdiye kadar hepsine ret oyu verdik. Ama bu defa Finlandiya’nın güvenlik kaygılarını meşru gördüğümüz için bu oylamaya katılmama kararı aldık, ‘hayır’ da demek istemedik.”[5]

Utanmaza bakın. Ülen yeni şefiniz Demirtaş ve avanesinden Gültan Kışanak, Ahmet Türk değil mi Amerika’ları gezip oradaki “Düşünce Kuruluşu” adlı derin devlet yapılarına sadakat tazeleyip dönüşte de orada ne yaptıklarıyla ilgili olarak aynen şu cümleyi kuran?

“Suriye’de işin çok zor olduğunun farkındalar. Beklentiler muhalefetin biraz güçlenmesi yönünde. Kürt muhalefetinin dışlanmamasını ve sürece dahil edilmesini talep ettik. Katkı yapmak istediğimizi, rol üstlenebileceğimizi söyledik.”[6]

Ve siz değil misiniz, Suriye’de Amerikan Özel Kuvvetleri’nin komutasında ve Amerikan Özel Kuvvetleri’yle İsrail Özel Kuvvetleri’nin eğitiminden geçirilerek 90 bin kişilik ordu kuran ve bu ordunuzu ABD’nin size bedava verdiği yüz binlerce TIR dolusu her türden silahla -hava savunma sistemleri dahil- donatan?

Siz değil misiniz daha yığınla sözcünüzün ABD Emperyalist Çakalına övgüler düzdüğü bir hareket olan?

Siz değil misiniz ABD Emperyalist Haydudunun gerek Ortadoğu’da, gerek Avrupa’da, gerek Latin Amerika ve Asya’da yaptığı tüm saldırganlıkları, katliamları, işkenceleri onaylayan?

Artık o hale geldiniz ki; Siyonist İsrail neyse siz de aynen osunuz…

Gelelim işin içler acısı ve aynı oranda mide bulandırıcı, iğrenç ve en namussuzca yapılan bölümüne…

Bu Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi’nin kucağında Meclise taşınan ve ondan ideolojik açıdan zerre miktarda farkı olmayan, ikbal avcısı TİP de “Hayır” diyemiyor. Fakat tutumuyla aynı iğrençlikteki bir hokkabazlıkla, oylamanın yapıldığı Meclis Genel Kurul Salonuna girmiyor. Böylece tamı tamına ikili oynamış oluyor. Hem kucağında oynadığı ve Meclise taşıyıcısı olan HDP’ye, hem onun da efendisi ve buyruğunda olan ABD Emperyalist Hayduduna selam çakmış oluyor, hem de tabandaki kendisini “İşçi Partisi” zanneden saf, bilinçsiz, cahil taraftarlarına şirinlik yapmış oluyor.

“Ya Mecliste öyle bir oylama mı olmuş? Haberimiz de olmadı, sonradan öğrendik”, ayağına yatmış oluyor…

Genç yaşlarında nasıl böyle iğrençlikleri ve alçaklıkları yapabilir hale gelmiş bu insanlar böyle, diye üzülmeden edemiyor insan. Demek ki devrimci ideolojiden ve ilkelerden vazgeçip, ihanete yönelip sınırı aştın mıydı; artık dur durak bilemez hale gelmiş oluyorsun. İhanette ve uşaklıkta sınır tanımaz hale gelmiş oluyorsun.

Bunlar aslında siyasi olarak da, insan olarak da intihar etmiş durumdadırlar. İdeolojilerini satarak insanlıktan çıkmışlardır çünkü. Ve bir daha asla namuslu olamazlar, insanlığa dönemezler…

Ne demiştik böyleleri için daha önce?

“Ölüm gibidir ihanet! Sınırı aştın mıydı, artık geri dönüşü yoktur bunun…”

 

Saygıdeğer arkadaşlar;

Demek ki Türkiye’nin en önemli meselesi neymiş?

1950’den bu yana ABD Emperyalist Çakalının yarısömürgesi durumuna düşürülen ülkemizi bu durumdan kurtarıp Tam Bağımsız hale getirmekmiş. Bunun için de savaşmamız gereken iki düşman varmış. Aynen Birinci Kuvayimilliye’de olduğu gibi bu düşmanlar; ABD-AB Emperyalistleriyle onların ülke içindeki bizden görünen ama asla bizden olmayan yerli, hain işbirlikçileriymiş. Ve bu iki düşmanla savaşarak onların her ikisini de tıpkı Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda olduğu gibi hezimete uğratıp ülkemizden defetmekmiş. Ancak bu şekilde sağlayabilirmişiz ülkemizin Tam Bağımsızlığını.

Ve biz, siyasi yaşamımız boyunca ne dedik?

Aynen şunu…

Mustafa Suphi ve Onbeşler’in dediğini. Kıvılcımlı’ların, Nazım’ların, Denizler’in, Mahirler’in ve tüm devrim şehitlerimizin dediğini:

Biz, ülkemizin Tam Bağımsızlığı ve halkımızın mutluluğu için savaşıyoruz. Savaşacağız ve aynen birincisinde olduğu gibi yine zafere ulaşacağız. Devrimci Demokratik Halk Savaşı’mızda zafere ulaşıp Devrimci Demokratik Halk İktidarını kuracağız!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

8 Nisan 2023

Nurullah Efe Ankut

HKP Genel Başkanı

[1] https://www.voaturkce.com/a/turkiye-finlandiya-nato-uyeligini-onayladi/7029530.html

[2] https://sputniknews.com.tr/20210921/asli-baykaldan-chpli-cevikozun-mavi-vatan-yorumuna-tepki-ana-muhalefet-icin-olacak-is-degil-1049093117.html

[3] https://www.voaturkce.com/a/turkiye-finlandiya-nato-uyeligini-onayladi/7029530.html

[4] https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mehmet-ali-guller/finlandiyada-8-turkiyede-0-2066938

[5] https://www.odatv4.com/guncel/meclis-in-nato-sinavi-kim-ne-dedi-tip-surprizi-277853

[6] https://t24.com.tr/haber/abdliler-turkiyenin-demokratik-ozerklige-karsi-cikmasina-sasirdi,203034

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz